کانتور لب دائم

امروزه یکی از بهترین ترفندهای آرایشی کانتور لب دائم بوده که باعث متعادل سازی آرایش صورت به شکل طبیعی می شود. در واقع می توان گفت کانتورینگ لب یک آرایش حرفه ای است و لب هایی زیبا و بی نقصی را به فرد هدیه می دهد. حجیم سازی به این عضو در کلینیکها و مراکز پزشکی با تزریق ژل های مختلف و متنوع تحت نظر پزشکان انجام می شود اما این روش دائم توسط متخصصان این امر در آرایشگاه ها برای رنگ دهی به لب داوطلبان اعمال می شود. افرادی که دارای لب‌های کوچک می باشند با این تکنیک می توانند باعث فرم دهی و افزایش زیبایی به لب های خود شوند. متقاضیان با کمک این روش می‌ توانند بی ‌رنگی و کوچکی آن را به لب هایی با حالت زیبا و گوشتی تبدیل کنند. به کمک این متد بدون هیچ‌ گونه تزریق و یا دردی با آرایشی موزون به لب‌ هایی زیبا دست می یابید. یکی از راه های حجیم سازی لب توسط آرایشگر حرفه ای سرکار خانم حدیث بیگی متخصص کانتور لب دائم در تهران انجام می شود. تکنیک های صفر تا صد آرایش دائمی در ادامه این مقاله به طور کامل از این متخصص حاذق بررسی می شود.

کانتور لب دائم

حجیم سازی و یا کانتور لب دائم با میکروپیگمنتیشن

رنگ لب طبیعی تقریبا از سن 21 سالگی شروع به کمرنگی می کند و با افزایش سن این عضو در صورت باریک تر می شود. آرایش دائمی لب با استفاده از رنگ برای دستیابی به تقارن سازی این عضو توسط میکروپیگمنتیشن انجام می شود. هر چند فرد پیگمنترکار متخصص تر باشد نتیجه کار نیز عالی تر خواهد شد. در جریان انجام میکروپیگمنتیشن لب ، رنگدانه ها به زیر پوست لب ها انتقال می یابند. قبل از عمل میکروپیگمنتیشن ، طراحی لب به کمک خانم حدیث بیگی انجام می شود. یکی از مزایای مهم کانتور لب آن است که علاوه بر حجیم به نظر رسیدن ، متقاضی از رژ لب زدن  نیز تا حدود 1 سال بی نیاز می شود که بسیار ایده ال می باشد. همچنین شخص از تزریق ژل و درد و عارضه های پس از آن نیز راحت می شود.

فرق بین خط لب دائم با کانتور لب دائم

ممکن است فرد قبل از انجام این موارد با این سوالات مواجه شود که میان خط لب یا رژ دائم لب و کانتور لب کدام یک مناسب است؟ و یا اینکه فرق میان این دو در چیست؟ خط لب دائم در واقع خط لبی نازک است که دور لب زده می شود و برای حالت دادن و فرم دهی به این عضو می باشد در صورتی که متخصص توسط کانتور لب با رنگ های طبیعی و خوش رنگ که لب را طبیعی جلوه می دهد به سطح لب سایه ای زیبا و ماندگار بخشد تا مدت زمان ترمیم آن تغییر نمی کند. در این صورت سطح لب را به رنگی کاملا طبیعی و زیبا تغییر داده و زیبایی ظاهری چهره داوطلبان را دوچندان می کند.

انتخاب رنگ آرایش دائم لب

در این خصوص بهتر است بگوییم که رنگ انتخابی این فرایند بهتر است چند درجه پر رنگ تر باشد تا پس از دوره نقاهت به رنگ طبیعی و زیبا تبدیل شود. توجه داشته باشید که کانتور لب دائم فقط برای افراد دارای لب های کم رنگ نیست بلکه اشخاصی که دارای لب های کبود و تیره هستند نیز می توانند از این روش برای زیبا شدن لب هایشان استفاده کنند. اما ابتدا باید برای خنثی کردن رنگ تیره این عضو زیر سازی انجام دهند. این پروسه زیبایی برای متقاضیان نسبت به اندازه تیرگی لب ها در دو مرحله و شاید بیشتر انجام شود. این فرایند مراجعه کنندگان دارای لب های تیره را نه تنها زیباتر بلکه باعث بالا رفتن اعتماد به نفس آن ها نیز می شود. در واقع خانم حدیث بیگی انتخاب رنگ مناسب نسبت به تناژ و رنگ پوست فرد به او کمک شایانی می کند. دقیقا این امر مانند انتخاب رنگ رژ لب می باشد. اگر داوطلب پوستی روشن با تناژ سرد دارد باید به سراغ رنگ های سرد برود تا تناسب بیشتری با چهره آن داشته باشد. به عنوان مثال رنگ های با تناژ بنفش ، صورتی و آبی برای پوست هایی با رنگ های طیف زرد که در واقع  سرد می باشند مناسب است و رنگ نارنجی نیز برای پوست های گرم. در صورتی که می خواهید نزدیک ترین رنگ به لب خود را داشته باشید می توانید رنگ خط لبی طبیعی با لب خود را انتخاب کنید.

مزایای کانتور لب

طبعا بسیاری از اشخاصی که زمان و تجربه کافی برای انجام آرایش روزانه را ندارند کانتور لب انجام می دهند. بنابراین ترجیح می دهند از متدهایی استفاده نمایند که به آرایش دائمی منجر شود. امروزه تاتو لب روشی است که می تواند افراد را از رژ لب و خط لب راحت نماید. این کار سبب می شود زیبایی چهره داوطلبان چند برابر شده و هرگونه نقص ظاهری افراد از بین رود.

 • هزینه مقرون به صرفه و ماندگاری بالای این تکنیک باعث می شود بانوان از این تکنیک برای آرایش خود بهره ببرند.
 • افراد مخصوصا دوستان عزیزی که علاقه وافری به شنا دارند از شر رژلب های سرب دار راحت می شوند.
 • کانتور لب دائم موجب زیباسازی و متعادل‌ سازی لب می ‌شود و آرایش فرد را جذاب و طبیعی نمایان می کند.

مراقبت های بعد از کانتورلب 

اگر قصد به حداقل رساندن عوارض تاتو را دارید بعد از انجام این متد مراقبت های زیر را انجام دهید :

 • حتما پس از انجام این پروسه زیبایی تا ۳ روز از برخورد آب و شست و شوی لب های خود پرهیز کنید.
 • محل تاتو را به طور مکرر توسط پماد ویتامین A تا مدت یک هفته مرطوب نگه دارید.
 • به جهت بهبود جای اسکار حاصل از این فرایند زیبایی توصیه می شود حتما از پماد هیدروکورتیزون استفاده کنید.
 • تا ۱ هفته از استخر ، سونا ، شنا و آب دریا خودداری نمایید تا به طور کامل زخم های حاصل از این پروسه بهبود یابند.

معایب کانتور لب دائم

عدم تغییر در مدل : اشخاصی که به طور کلی به دنبال تغییر در رنگ و مدل خط لب هایشان هستند کانتور لب مانعی بزرگ برای آن ها محسوب می شود. بخصوص انجام این امر در خانم هایی که مدام به دنبال تنوع می باشند مفید نیست. از این رو توصیه می شود این افراد کانتور لب انجام ندهند زیرا به دلیل مداوم بودن رنگ ، نمی توانند تا زمان از بین رفتن آن را تغییر دهند.

به راحتی پاک نمی شود : در صورتی که به هر دلیلی بخواهید از این تکنیک بهره بگیرید برایتان هزینه خواهد داشت و شاید به هر دلیلی بخواهید هزینه ای بیشتر از آن را جهت پاک کردن کانتور لب که بسیار زمان برتر است انجام دهید.

حساسیت داشتن به مواد کانتور لب : با وجود اینکه این اتفاق بسیار نادر است اما افرادی هستند که به جوهر و رنگ این پروسه زیبایی آلرژی داشته باشند. از این رو این اشخاص قبل از انجام این فرایند زیبایی حتما باید تست حساسیت انجام دهند تا از بروز ندادن چنین حادثه ای در امان باشند. اگر پس از انجام کانتور لب مشخص شود که داوطلب به این مواد حساسیت دارد ، احتمال ایجاد مشکلی بزرگ نیز به وجود خواهد آمد.

ورم : در نظر داشته باشید که پس از انجام این پروسه ممکن است لب ها ورم نمایند. تا ۳ روز این عارضه کاملا طبیعی است و بعد از این مدت تورم از بین می رود. در صورتی که پس از گذشت چند روز همچنان مشاهده شد ، به پزشک مراجعه نمایید. در نظر داشته باشید که کمپرس سرد می تواند در جهت بهبود هر چه سریع تر التهاب موجود بسیار موثر باشد.

میزان ماندگاری کانتور لب دائم

عموما این روش آرایشی نیمه دائم در بهترین حالت بعد از گذشت 6 ماه تا ۱ سال به ترمیم نیاز دارد. البته در این بین موارد دیگری مانند رنگ مورد استفاده در تاتو ، رنگ پوست ، مراقبت های پس از آن ، تجربه بهترین متخصص کانتور لب در تهران و غیره نیز تاثیر دارند. طبیعتا رنگ های پررنگ و با کیفیت مرکز آرایشی بهترین متخصص کانتور لب در تهران ماندگاری بیشتری دارند.

ابزار مناسب جهت کانتور لب خانگی

لوازمی که برای کانتور لب توسط حدیث بیگی مورد نیاز است شامل :

 • خط لب : رنگ خط لب بهتر است چند درجه‌ از رنگ لب‌های داوطلب تیره‌تر باشد.
 • رژ لب : توصیه می‌شود برای انتخاب رژ لب رنگی را انتخاب کنید که متناسب با لب هایتان باشد.
 • بالم و برس لب
 • براش و قلم مخصوص لب
 • روشن ‌کننده و یا هایلایتر
 • برق لب

به چه دلیل مصرف قرص تبخال برای انجام کانتور لب دائم ضروری می باشد؟

شاید فرد متقاضی تا به حال تبخال نزده باشد و این سوال برایش ایجاد شود که به چه دلیل نیاز است که حتما از قرص تبخال برای جلوگیری از ایجاد این مشکل روی لب قبل از انجام این فرایند زیباسازی استفاده کند؟ بله درست است شاید شخص داوطلب تاکنون با تبخال مواجه نشده باشد. اما برای جلوگیری از آن لازم است حتما از قبل این قرص را استفاده نماید. ممکن است پس از تاتو لب ، بدن فرد به این عارضه واکنش نشان داده و برای اولین بار تبخال بزند. تبخال منجر به خشک شدن پوست لب شما شده و همچنین سبب ریزش تاتو می شود که در نتیجه لب فرد رنگ نمی گیرد. از این رو ۳ روز قبل از این روش آرایشی دائم هر ۶ ساعت یک بار از قرص آسیکلوویر ۲۰۰ میلی گرمی استفاده کنید تا مانع از بروز این اتفاق شوید.

هزینه کانتور لب دائم

همان طور که در مطالب بالا نیز گفتیم رژ لب دائم برای خانم هایی مناسب می باشد که در واقع برای تمدید آرایش خود زمان نداشته و دوست دارند در هر لحظه و زمانی از طول روز مرتب بوده و جذاب به نظر برسند و دغدغه بی رنگی لب هایشان را نداشته باشند. به همین جهت با صرف هزینه ای تا زمان ترمیم این فرایند زیبایی به لب هایشان رنگی دائمی می بخشند. از دیگر عوامل تاثیرگزار بر هزینه تاتوی لب بانوان به خدمات متفاوتی مانند تکنیک انجام این فرایند توسط متخصص ، کیفیت مواد استفاده شده ، حرفه ای بودن میکروپیگمنتیشن کار ، تجهیزات آرایشگر ، موقعیت جغرافیایی سالن و غیره بستگی دارد که با مراجعه به مرکز تخصصی خانم حدیث بیگی بهترین متخصص کانتور لب دائم در تهران می توانید از هزینه این تکنیک زیبایی اطلاع یابید.

تفاوت کانتور لب یا شیدینگ لب چیست؟

کانتور لب با شیدینگ متفاوت است. از عمده تفاوت های این دو تکنیک می توان به نوع دستگاه و مدت زمان ماندگاری آن ها اشاره کرد که باید گفت میزان ماندگاری کانتور لب از شیدینگ بیشتر است. در کانتور لب ، رنگ متراکم و یکدست تر از شیدینگ تزریق می شود و در نهایت ظاهر نهایی لب مراجعه کننده ، پررنگ تر از شیدینگ خواهد بود. در واقع در متد کانتور ، ابتدا آرایشگر خط لب را تاتو کرده و سپس داخل لب را پر می کند اما در واقع در روش شیدینگ خط لب اجرا نمی شود و‌ فقط داخل لب مشتری ، رنگی به صورت پیکسلی ،‌ پودری و نقطه ای کاشت خواهد شد که بسیار ملایم است. ماندگاری کانتور لب نیز بیشتر از شیدینگ خواهد بود که به عنوان مثال باید بگوییم کانتورلب بین 2 تا 3 سال و این ثبات رنگ در شیدینگ اغلب تا 2 سال می باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: