میکروشیدینگ

تکنیک های فرم دهی و زیباسازی متفاوتی برای تغییر و شکل دهی مناسب ابرو وجود دارد که هر یک از این متدها در جایگاه خود طرفداران زیادی خواهد داشت. میکروشیدینگ یکی از روش های پر طرفداری است که توانسته در حرفه آرایشگری جایگاه مناسبی را به خود اختصاص دهد. با یک تعریف ساده می توان گفتاین فرایند از جمله روش های نیمه دائمی آرایشگری می باشد که از میکروبلیدینگ ابرو به نوعی ملایم تر است. اغلب خانم ها این شیوه زیباسازی ابرو را به عنوان همان سایه ابرو می شناسند که برای ابروهایی که کم پشت بوده و فضای خالی دارند بیشتر استفاده می شود. در این مقاله با مطالب مفیدی از میکروشیدینگ از سرکار خانم حدیث بیگی در تهران با ماشید.

میکروشیدینگ-copy

 میکروشیدینگ ابرو

در کل می توان گفت یکی از روش‌های آرایش نیمه ‌دائم در تهران میکروشیدینگ می باشد که برای اصلاح نواقص ابرو شامل کم‌ پشتی و خالی شدن آن استفاده می شود. در این روش بر خلاف میکروبلیدنیگ ، فضاهای خالی ابرو به وسیله نقطه‌های ریزی پر می‌شود. در تکنیک های دیگر،  قسمت های خالی ابرو به وسیله اضافه کردن تارهای باریک انجام می شود. این فرایند گزینه مناسبی است برای پوست‌های چرب یا  بسیار حساس. هر کدام از متخصصان این امر در زمینه سایه ابرو تخصص و سبک و سیاق خاصی برای کار خود دارند. بنابراین قبل از اینکه آرایشگر مورد نظر را برای کار خود انتخاب کنید ، نمونه کارهای قبل و بعد انجام شده آن ها را ببینید و با توجه به نوع پوست ، فرم صورت و ابروهای خود ، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

تکنیک‌های آرایش نیمه ‌دائمی ابرو تقریبا هر کدام روش های یکسانی دارند. مثلا میکروبلیدینگ و میکروشیدینگ ، هر دو  از تزریق پیگمنت یا رنگ به زیر پوست بر زیبایی ابرو ها می افزایند. در این روش رنگ‌ها توسط نقطه‌هایی ریز به پوست متقاضی وارد می‌شود. در نتیجه ، این شیوه زیبایی ابروها ، هیچ گونه آسیبی به پوست فرد وارد نمی‌ کند به همین دلیل بهترین گزینه برای پوست‌های حساس است. به همین دلیل این متد برای کسانی که می‌خواهند بخش‌های خالی ابرو را پر کنند و به دنبال ظاهری طبیعی‌ هستند طراحی شده است. در واقع نقطه‌هایی که در این متد به پوست ایجاد می ‌شود ، نمی‌تواند به طور کلی  به ظاهر ابرو تغییر چندانی ایجاد کند ، بلکه در پر کردن فضاهای خالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای شیدینگ ابرو

شیدینگ یکی از روش های ترمیم کننده بوده و باعث ایجاد ابروهای طبیعی و زیبا در فرد می شود که شامل موارد زیر می باشد :

 1. در این تکنیک زیباسازی ابرو، پیگمنتر اقدام به وارد کردن رنگ های مخصوص به صورت نقطه ای در زیر پوست داوطلب می کند که این کار باعث می شود آسیب کمتری به شخص وارد شود.
 2.  این روش توسط خانم حدیث بیگی ، مراجعه کننده درد و خونریزی کمتری را تجربه خواهد کرد که ناگفته نماند اغلب خانم هایی که از این تکنیک استفاده می کنند تا به حال تجربه هیچ گونه درد و خونریزی را نداشته اند.
 3. در پایان متقاضی دارای ابروهای زیبا و طبیعی می شود.
 4. از میکروشیدینگ ابرو اغلب برای آن دسته از اشخاصی که دارای پوست های حساس و چرب می باشند به کار گرفته می شود.

عوارض میکروشیدینگ 

با توجه به این که تمام روش ها و تکنیک های زیباسازی ابرو شامل عوارض جانبی می باشد. اگر در انتخاب انجام هر یک از این روش ها دو دل بودید باید بگوییم که ، خیلی با یکدیگر فرق ندارند زیرا در نهایت ، پوست ابرو شما با سوزن خراشیده شده و رنگ به داخل وارد می شود. از متداول ترین عارضه های زود گذر میکروشیدینگ ابرو تورم و  قرمز شدن پوست می باشد که زودگذر است. در صورتی که متخصص این امر دارای مجوز رسمی باشد و متقاضی با مشاهده نمونه کارهای متعدد و بدون ایراد به ایشان مراجعه کرده است ، به جز عوارض طبیعی که پس از هر روشی به صورت زودگذر در افراد ایجاد می شود ، مشکل دیگری به وجود نمی آید. به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید در صورتی که بدون اطلاع از رعایت بهداشت متخصص به مراکز ناشناس مراجعه کردید ممکن است به عوارضی جدی و غیر قابل جبران مانند ایدز و هپاتیت مبتلا شوید.

میکروشیدینگ ابرو در چند روش قابل اجرا می باشد؟

 • بی شک کسانی که تکنیک های زیباسازی ابرو را جهت فرم دادن ابروهای خود انتخاب می کنند می خواهند اطلاعات لازم را در خصوص نحوه اجراء آن تکنیک بدانند.
 • همان طور که بارها در این مقاله گفتیم سایه زدن ابرو یکی از تکنیک های زیباسازی ابرو است که توسط تکنسین بی بدیل قابل اجرا است. دستگاهی که این پروسه با آن انجام می شود دارای سوزن مخصوص شیدینگ می باشد ، یکی از سوزن ها پاور بوده و دیگری سوزن فلت می باشد.
 • از سوزن فلت موجود در این دستگاه برای پر کردن داخل ابروها استفاده می شود.
 • دیگر روشی که برای اجرا میکروشیدینگ ابرو مناسب است با تک سوزن انجام می شود که این سوزن برای کل ابرو کاربرد دارد. این تکنیک نقطه ای هم انجام می شود که توسط  تکنیک دات فضاهای کوچک به صورت نقطه ای پر می شود.
 • در این پروسه زیبایی پرتابی نیز که نوعی دیگر است با کم کردن فشار دست سایه ابرو ایجاد می شود.
 • نوع دیگر این فرایند به صورت یک دست ، قاب دار و کم رنگ می باشد به شکلی که انگار با مداد کم رنگ خطی داخل ابرو کشیده شده است.

ماندگاری میکروشیدینگ ابرو

درباره میزان ماندگاری این پروسه نیز بهتر است بگوییم بسته به نوع پوست ، رنگ و موادی که پیگمنتراستفاده می کند ، متغییر می باشد. از آنجایی که در میکروشیدینگ ، تزریق زیر پوست عمیق نمی باشد ماندگاری آن نیز چندان زیاد نیست. در واقع نه تنها نگران کننده نیست بلکه یکی از مزیت های شیدینگ ابرو به شمار می رود. با توجه به اینکه این روش ، نیمه دائم است اگر به خوبی از آن نگهداری نشود به زودی کم رنگ می شود اما با نگهداری ویژه از آن به مدت یک تا سه سال روی پوست باقی می ماند. برای طولانی کردن این مدت و حفظ ظاهر نیاز است که ترمیم آن طبق جلساتی که متخصص اعلام می کند به طور منظم انجام شود. این متد به دلیل اینکه نقطه های ریز جایگزین تارهای ابرو می شوند ، تقریبا به مدت 2 سال دوام دارد. البته باید گفت مراقبت های روزانه و سبک زندگی اشخاصی که با این شیوه به زیبایی ابروانشان اضافه کرده اند در دوام آن بسیار موثر می باشند.

دوره ریکاوری پس از انجام میکروشیدینگ

پروسه ترمیم پوست پس از این فرایند ، بسیار اهمیت دارد و تضمین‌کننده نتیجه طولانی مدت و موفق می باشد. متخصصی که برای شما میکروشیدینگ انجام می‌دهد ، می بایست شوینده‌ها و کرم‌های مراقبتی خاصی را پس از انجام این فرایند زیبایی به شما توصیه کند. با کمک این شوینده‌ها و کرم‌ها می توان از ایجاد عفونت جلوگیری کرد و به روند ترمیم ابرو سرعت ‌بخشید. پس از این تکنیک زیبایی تا مدتی باید پوست خود را به طور روتین تغییر داد. چند روز پس از این فرایند زیبایی نمی‌توان صورت خود را شست یا آرایش کرد تا زمانی که ابروهایتان به طور کامل ترمیم شود. 

روش ترکیبی در تهران

نکته مهمی که بسیار حائز اهمیت است این که سرکار خانم حدیث بیگی عزیز به طور همزمان از هر دو روش میکروبلیدینگ و میکروشیدینگ استفاده می‌کنند تا نتیجه ویژه ای را حاصل کنند. با توجه به مدل ابروی مورد نظر و فرم فعلی ابروهایتان می توانید از هر دو تکنیک به طور ترکیبی استفاده کنید. در صورتی که برای انجام کارتان یک متخصص مطمئن برای آرایش نیمه‌دائمی ابرو خود برگزیدید بهتر است از این تکنیک انتخاب کنید.

چه افرادی کاندید مناسبی برای انجام میکروشیدینگ نیستند؟

در صورت داشتن یکی از شرایط زیر نمی‌توانید از این روش استفاده کنید :

 • بارداری و شیردهی
 • پوست‌های حساس
 • آکنه‌های شدید و فعال
 • سابقه ایجاد هیپرتروفی ، کلوئید یا گوشت اضافه
 • حساس بودن به جوهرهای تاتو یا بی‌حس‌ی های موضعی 
 • داشتن مشکلات پوستی در فرد مانند اگزما یا پسوزیاریس
 • تاتوی پاک نشده در محل مورد نظر

انواع میکروشیدینگ در چند جلسه انجام می شود؟

برای رسیدن به بهترین نتیجه از شیدینگ ابرو ، یک جلسه هم کافی است ولی این کار معمولا توصیه نمی‌شود. معمولا برای اینکه این روند به درستی طی شود اغلب به یک جلسه در حدود دو ساعت یا بیشتر نیاز می باشد و سپس به یک جلسه ترمیمی چند هفته بعد نیاز است. با توجه به اینکه بعضی افراد این فرایند را در سطح محدود و ساده می خواهند بنابراین به ترمیم نهایی نیاز نیست. تکنیک و نتیجه نهایی این شیوه ، نشان دهنده نیاز به جلسات ترمیمی می باشد.

آیا آرایش دائمی ابرو ، دردناک است؟

یکی از رایج ترین سوالات متقاضیان برای زیباسازی و فرم دادن ابروهایشان درد این تکنیک است. از این رو باید به این دوستان درد مربوط به این پروسه را به چیزی همانند بریدگی پوست توسط کاغذ تشبیه کنیم. معمولا اشخاصی که از این متد استفاده می کنند دردی کمتر احساس می کنند که به دلیل این است که در این متد از نقطه های ریز به جای استفاده از خطوط باریک استفاده می شود. آرایشگران متخصص در انجام میکروشیدینگ ابرو ، ابتدا ناحیه مورد نظر را بی حس می کنند که درد اندک حاصل از انجام این پروسه برای افراد حساس ، به راحتی تحمل شود.

آیا امکان بروز حساسیت در افراد بعد از میکروشیدینگ وجود دارد ؟

باید بدانید که احتمال بروز حساسیت نیز در این پروسه زیبایی ، وجود خواهد داشت. در واقع پوست برخی زیبا جویان به رنگدانه های آن واکنش آلرژیک نشان خواهد داد. اگر به جوهر تتو حساسیت دارید ، احتمالا به رنگدانه های موجود در این تکنیک نیز حساس خواهید بود ، همچنین با توجه به آن که کرم بیحسی همراه با رنگدانه ها وارد جریان خون می شود ، می تواند در افزایش این عارضه تاثیر بسیار زیادی بگذارد. برخی از رنگدانه هایی که حاوی PPD  ( پارافنیلن دی آمین ) هستند ، سبب بروز حساسیت خواهند شد. البته نگران نباشید با وجود طیف گسترده ای از رنگدانه ها تنها لازم است تا حساسیت خود را به متخصص میکروشیدینگ اطلاع دهید و با یک انتخاب مناسب از تکنسین این فرایند آرایشی دائم ، مطمئن شوید که آرایشگر شما از رنگدانه های حاوی  PPD استفاده نمی کند. لازم به ذکر می باشد که در صورت عدم اطلاع به حساسیت برخی از رنگدانه ها ، تنها لازم است در ناحیه مورد نظر آزمایش کنید. پچ های تستی بسیاری وجود دارد که گزینه مناسبی برای افرادی است که مطمئن نیستند آیا به رنگدانه حساسیت دارند یا خیر. به همین جهت از جانب تکنسین به آسانی حساسیت شما به این پروسه زیبایی مشخص می شود. علاوه بر انجام این تست می توانید به یک متخصص آلرژی مراجعه نمایید تا مطمئن کامل حاصل کنید به اینکه روش شیدینگ ابرو برای شما عزیزان بی خطر است.

نکته : توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از شیدینگ ابرو و حتی قبل از اتمام دوره از هیچ گونه محصول آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید ، زیرا این امر نیز می تواند در بروز واکنش های آلرژیک نیز تاثیر منفی بگذارد و یا ایجاد آن ها را تشدید کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: