میکروبلیدینگ چیست؟

یکی از تکنیک های جدید در زمینه زیبایی آرایش دائم که با تاتو فرق می کند و بسیار مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است را روش میکروبلیدینگ می گوییم .  در حقیقت این پروسه زیبایی ، تنوع بسیار بالایی دارد که منجر به زیبایی و  در نتیجه اصلاح فرم صورت افراد می شود. از آنجایی که یکی از المان های مهم در زیبایی افراد ، ابرو می باشد برای شادابی چهره و اصلاح فرم ابروها می توان از روش های متفاوتی مانند میکروبلیدینگ ، میکروشیدینگ ، هاشور ابرو و غیره استفاده کرد. در این مقاله به توضیح انواع روش ها و مراحل مختلف این روش از سرکار خانم حدیث بیگی عزیز متخصص با تجربه و حاذق در تهران می پردازیم.

میکروبلیدینگ + حدیث بیگی

انواع مختلف میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ کرکی مویی

بلید کرکی مویی یکی از روش های مرکز میکروبلیدینگ سرکار خانم حدیث بیگی می باشد که با سطح کیفیت بسیار بالا برای شما زیباجویان اجرا می شود. انجام این تکنیک منحصر به فرد بعد از چندین سال تجربه توانسته طبيعي ترين و جديد ترين متد مشابه به موی ابرو در چهره هر فرد را اجرا کند و زیبایی چهره و ابرو متقاضیان را چندین برابر کند. با اين تكنيك ابروها پر پشت تر نشان داده شده و شکستگی و جاهاى خالى آن کاور می شود. اجرای تخصصی این شیوه نیازمند مراجعه به متخصص باتجربه در این زمینه می باشد که جذابترین بلید کرکی مویی و بهترین گزینه ممکن را با بروزترین این روش های زیباسازی ابرو در چهره شما عزیزان ایفا می کند.

میکروبلیدینگ بولد بروز

یکی از راه های نیمه دائمی آرایش ابروها بولد بروز می باشد که  بهترین متخصص میکروبلیدینگ در تهران برای سایه زدن و هاشور ابرو به صورت دستی و توسط  سوزن های استریل یک بار مصرف استفاده می کند که نتیجه نهایی بسیار مطلوب و طبیعی را در بردارد. بولد بروز نسبت به میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو روشی جدیدتر است که هزینه بالاتری دارد و معمولا به دو بار ترمیم نیاز خواهد داشت. بولد بروز نسبت به روش های دیگر در عمقی کمتر از پوست انجام می شود بنابراین سوزش و درد کمتری دارد و شاید یکی از مزیت های مهم بولد بروز این است که به راحتی می توان با پاک کردن خطوطش ، فرم ابرو را تغییر داد. پس از مدت زمان مشخص خطوط بولد بروز ابرو از بین می رود و برخلاف متدهای دیگر هیچ گونه سایه قرمز و دودی از آن باقی نمی ماند.

میکروبلیدینگ نانو بروز

نانو بروز از جمله جدیدترین روش های هاشور ابرو است که توسط دستگاه استابلایزر و نانو مخصوص انجام می شود. نانو بروز در واقع همان میکروبلیدینگ است که کار آن به جای قلم ، با ابزار برقی انجام می شود و برای همین ماندگاری و ظرافت بیشتری دارد. از این رو سوزن و دستگاه نانو بروز نسبت به باقی وسیله ها متفاوت است. در این روش رنگ مورد نظر طبق سلیقه مشتری از طریق سوزن های بسیار ریز نانو در جهت ابرو یا بر روی خط ابرو کشیده می شود  . متد نانو بروز برای پوست های چرب نیز مناسب است که برخلاف میکروبلیدینگ فیبروز بدون پخش رنگ و با ماندگاری و ظرافت بالا بر روی این نوع پوست انجام می شود.

میکروبلیدینگ پادر بروز

در این تکنیک سرکام خانم حدیث بیگی رنگدانه‌ها را توسط دستگاه تاتو با استفاده از متد نقطه ‌گذاری ، وارد لایه‌های فوقانی پوست می‌کند. در نتیجه باعث ایجاد جلوه پادر بروز می شود که در آن ابروها کاملا خوش حالت و سایه دار می شوند. این روش مشابه میکروشیدینگ است ، اما نتایج حاصل از آن بسیارچشمگیرتر می باشد. کل روش پادر بروز مشابه روش میکروبلیدینگ است اما با استفاده از این متد ، نتیجه نهایی آن کاملا فرق می کند.

ریموو ابرو توسط بهترین ریموور در تهران

 1. ریموو ابرو با مواد : این روش در سالن‌های زیبایی و توسط آرایشگران انجام می‌پذیرد.
 2. ریموو ابرو با لیزر : این تکنیک توسط تکنسین‌ها یا پزشکان در کلینیک‌های پوست و مو انجام می‌شود.

ریمووها انواع متفاوتی دارند که جوهر فرایند میکروبلیدینگ را در خود حل می‌کند. بعضی از آن‌ها گیاهی و بر پایه اسید میوه و برخی دیگر نیز شیمیایی می باشند. برای مثال رجوی ریمووال و فی ریمووالو دو برند مشهور از مواد ریموو هستند. این مواد که حلال جوهر هستند با استفاده از دستگاهی به نام قلم تاتو به عمق پوست فرستاده می شوند. این قلم‌ها سوزن‌های بسیار ریزی دارند که با ایجاد منافذی در سطح پوست ، برای رسیدن مواد ریموور به پوست راه را برای جوهر تاتو باز می‌کنند هر کدام از مواد ریموور پس از رسیدن به جوهر تاتو با تکنیک خاصی عمل می‌کنند. در کل می توان گفت این مواد ، حل کننده جوهر تاتو در خود هستند و در پایان متخصص ریموو ابرو ، جوهر حل شده در مواد را از پوست فرد بیرون می آورد. این پروسه معمولا باید در چندین جلسه تکرار شود تا به طور کامل رنگ ابرو بیرون کشیده شود.

تفاوت میکروشیدینگ با میکروبلیدینگ در چیست؟

هر دو روش آرایشی نیمه دائمی برای ابروهای زیباجویان فراهم می کنند اما شامل تفاوت های ظریف و مهمی نیز می باشند. در مقایسه با ظاهر منحصر به فرد و فوق العاده دقیق میکروبلیدینگ مانند ابروهایی که پس از این روش به شکل طبیعی و بدون آرایش به نظر می رسند ، در روش میکروشیدینگ ابروهای شخص مانند ابروهای مداد کشیده و آرایش شده به نظر می رسد. در صورتی که نمی دانید از کدام تکنیک برای بهتر شدن ظاهر ابروهایتان استفاده کنید از تکنسین خود بخواهید تا هر دو تکنیک را برای ایجاد طبیعی ترین و واقع بینانه ترین شکل برای ابروهایتان با هم ترکیب کند.

کاندیدای مناسب در خصوص انجام میکروبلیدینگ

همان طور که در مطالب بالا گفتیم این روش برای پر کردن قسمت‌های خالی و فرم دادن به ابروها کاملا مناسب می باشد. در واقع بانوانی که به هر دلیلی ابروهایشان نازک شده یا به فرمی نامتقارن تبدیل شده است می‌توانند با انجام میکروبلیدینگ توسط بهترین آرایشگر در تهران ظاهری بهتر را به ابروهایشان بخشند. علاوه بر این اشخاصی که نمی‌توانند کاشت ابرو انجام دهند می‌توانند با همین تکنیک صاحب ابروهایی طبیعی و خوش‌فرم شوند. اشخاصی که قبلا هاشور یا سایه ابرو داشته‌اند ، با انجام این فرایند زیبایی نتایج آن را توسط این روش اصلاح کرده و یا سعی در بهبود فرم ابروهای خود داشته باشند. با اینکه میکروبلیدینگ مانند کاشت ابرو پیچیدگی خاصی ندارد و همچنین در آرایشگاه ها انجام می شود اما باید بدانید که اگر این کار را توسط اشخاصی غیرحرفه‌ای و نابلد انجام دهید ممکن است آسیبی به ابروهای طبیعی شما وارد شود و فرم طبیعی آن ها نیز از بین برود. به همین جهت پیش از هر چیز با مشاهده نمونه کارهای متخصص انجام این پروسه زیبایی از تبحر آرایشگر اطمینان کامل حاصل کرده و سپس اقدام به انجام آن کنید.

مراحل انجام میکروبلیدینگ توسط حدیث بیگی

مرحله اول : مشاوره و سپس طراحی ابرو

قبل از هر چیز متخصص این پروسه زیبایی با بررسی ساختار کلی چهره فرد و اطلاع از سلیقه و انتظارات داوطلب ، اقدام به طراحی بهترین فرم ابروها برای مشتری خود می کند. علاوه بر فرم نهایی ابروها در جلسه مشاوره می‌توان به بررسی این موضوع پرداخت که آیا این روش برای فرد مناسب است یا بهتر است به دنبال تکنیک های دیگری برود.

مرحله دوم : تزریق بی حسی

در این مرحله از میکروبلیدینگ با توجه به اینکه در این متد از سوزن‌هایی برای ایجاد خراش و سوراخ کردن پوست استفاده می شود ممکن است متقاضی کمی احساس درد داشته باشد. به همین جهت از مقداری ماده بی حسی مناسب در محل ابروها استفاده کرده تا در طول فرایند این روش ، مشتری هیچ دردی را احساس نکند.

مرحله سوم : ترسیم فرم ابرو

پس از بی‌حس شدن پوست ، فرم نهایی ابروها توسط ابزارهای مخصوص کشیده شده و به تایید فرد می‌رسد. این کار موجب می‌شود که تکنسین در حین انجام این پروسه زیبایی با دانستن حدود ابرو فرمی کاملا طبیعی برای شخص ایجاد کند.

مرحله چهارم : رنگ دانه هایی که افزوده می شوند.

در این قسمت از میکروبلیدینگ متخصص توسط دستگاه مخصوصی که شامل ۱۰ تا ۱۲ سوزن بسیار ریز می باشد با ایجاد سوراخ‌هایی در پوست ، رنگ‌دانه‌هایی به داخل آن تزریق می کند. خراش‌ها و عمق این سوراخ‌ها چندان زیاد نیست و سپس رنگ‌دانه‌ها در سطح پوست تزریق می‌شوند. بعد از اتمام کار با پاک کردن رنگ‌های اضافه موجود در روی ابروها کار به اتمام می‌رسد. کل این عمل حدودا ۲ ساعت طول می‌کشد و پس از آن لازم است فرد حدود ۴ تا ۶ هفته پس از این جلسه برای تمدید نهایی و در واقع ترمیم کار مراجعه کند.

انتخاب رنگ مناسب در میکروبلیدینگ رنگی

افراد معمولا تمایل به انتخاب رنگی مخالف ابروهای خود دارند ، اما بهتر است همیشه کمی طبیعی تر باشیم و به انتخاب رنگی مشابه رنگ طبیعی ابروهای خود بپردازیم. در این خصوص توسط نمودار Fitzpatrick رنگ مو ، رنگ پوست و رنگ چشم شما بررسی می شود ، همچنین با در نظر گرفتن تغییرات پوستی فرد در معرض آفتاب ، رنگدانه مناسب انتخاب می شود.

چگونه بدانیم چه فرم ابرویی مناسب است؟

هر سبک ابرویی  که مشتریان دوست دارند می توانند بر حسب سلیقه شخصی برای این فرایند ابروی خود در نظر داشته باشند. به عنوان مثال بر حسب آرایش های روزانه خود و نیز با استفاده از تجربه بهترین متخصص میکروبلیدینگ در تهران می توانیم شکل و رنگ مورد نظر را متناسب با چهره ظاهری انتخاب کنیم.

آیا افراد به میکروبلیدینگی که انجام می دهند حساسیت دارند؟

ممکن است در مواردی بسیار نادر افرادی باشند که به بعضی از رنگدانه ها حساسیت داشته باشند که بهتر است همیشه یک تست خراش انجام دهند تا قبل از درمان مطمئن شوند که حساسیتی ندارند.

 

در چه مواقعی فرد کاندید مناسبی برای میکروبلیدینگ نیست؟

یکی از مواردی که متخصص قبل از شروع انجام کار باید از مشتریان خود بپرسد در خصوص عارضه ها و حساسیت هایی که دارند. در موارد زیر افرادی را که گزینه خوبی برای میکروبلیدینگ نیستند معرفی می کنیم :

 •  بالطبع اشخاصی هستند که با داشتن حساسیت های شدید پوستی به  بی حس کننده ها نیز حساسیت پوستی نشان دهند از این رو این افراد کاندید مناسبی برای انجام میکروبلیدینگ نمی باشند. زیرا شروع کار این آرایش دایم بر روی پوست با بی حس کننده ها آغازمی شود. البته بعضی از افراد دیگر نیز به مواد و جوهر این فرایند حساسیت دارند که مانع از انجام این کار می شود.
 • در صورتی که فرد باردار است نباید از از این شیوه آرایش دائم استفاده کند.
 • مادری که در بازه زمانی شیردهی به نوزاد خود است به هیچ وجه نباید این پروسه زیبایی را انجام دهد.
 • در صورتی که  داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید از انجام این شیوه صرفنظر کنید.
 • این روش زیبایی برای بیمارانی که مبتلا به دیابت ، سرطان ، صرع و اختلالات ایمنی هستند ممنوع می باشد.
 • در صورتی که داوطلب به مشکلات پوستی دچار است ، سمت میکروبلیدینگ نرود.
 • اگر ابروها از قبل دچار شکستگی شده باشند از انجام این تکنیک پرهیز کنید.
 • هنگامی که حمام آفتاب گرفته اید و دچار آفتاب سوختگی شده اید تا زمان بهبودی پوست به سمت میکروبلیدینگ نروید.
 • تا قبل از گذشت 72 ساعت از زمان وکس صورت نمی توانید به سراغ این متد زیبایی روید.
 • اگر بر روی پوستتان تکنیک لایه برداری شیمیایی انجام داده اید باید در حدود 2 هفته از انجام این شیوه آرایشی دائم خودداری کنید.
 • در صورتی که شخص از سوزش و خارش در پوست خود احساس ناراحتی می کند باید تا رفع کامل آن از این فرایند زیبایی اجتناب کند.
 • اگر اخیرا بوتاکس انجام داده اید باید حتما قبل از اجرای میکروبلیدینگ با پزشک خود مشورت کنید و با رضایت دکتر مربوطه اقدام به این پروسه کنید.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: