مراقبت های بعد از میکروشیدینگ + صفر تا صد

با توجه به اینکه ابروها سهم عظیمی در زیبایی افراد دارند و به نوعی به عنوان قاب صورت می باشند. روش های متفاوتی در زیبایی و حالت دهی ابروها به صورت نیمه دائم وجود دارد که یکی از این تکنیک ها که سبب تغییر چهره ظاهری افراد می شود میکروشیدینگ است. در صورتی که این شیوه آرایشی را نزد آرایشگری متخصص و ماهر انجام داده باشید اما باید بدانید که ماندگاری آن و رسیدن به نتیجه مطلوب ، به رعایت مراقبت های بعد از میکروشیدینگ به طور منظم و دقیق بستگی دارد که به عهده خود شماست. از این رو ما در این مقاله تمام موارد مراقبتی و ماندگاری این فرایند مهم رسیدن به زیبایی ابروها را تحت نظر سرکار خانم حدیث بیگی بهترین متخصص میکروشیدینگ توضیح می دهیم.

 

مراقبت های بعد از میکروشیدینگ

مراقبت های بعد از میکروشیدینگ

پس از پایان این پروسه ، در ناحیه شیدینگ ابرو فرد کمی احساس درد و تورم خواهد کرد ، که امری طبیعی می باشد. با رعایت مراقبت های بعد از میکروشیدینگ و بدون هیچ نگرانی ، فرد باید منتظر فروکش کردن این عارضه ظرف چند روز باشد. با این حال ، اگر بخواهید حداکثر ماندگاری را از این روش داشته باشید ، باید برخی نکات مربوط به مراحل مواظبت های بعد از این پروسه را بدانید که شامل موارد زیر می باشد :

 • پس از اتمام کار ، خانم حدیث بیگی بهترین مختصص میکروشیدینگ در تهران به شما توصیه می کند که می بایست پمادی تهیه کرده و از آن استفاده کنید. پماد مربوط را باید 3 بار در روز استفاده نمایید. دقت داشته باشید که قبل از انجام کار دستان خود را تمیز بشویید و یا با پنبه و گوش پاک کن آن را مصرف کنید.
 • دقت داشته باشید که 3 روز اول پس از میکروشیدینگ ، ناحیه مورد نظر را لمس نکنید مگر اینکه انگشتان دستتان تمیز باشد ، زیرا در این مواقع باکتری از دست شما به زیر پوستتان منتقل شده و به عفونت منجر می شود.
 • سعی کنید روی بالشتی تمیز استراحت کنید ، تا زمان بهبودی کامل ملحفه ای به روی صورت خود نیندازید ، از چشم بند استفاده نکنید و به سمت صورت خود نخوابید.
 • پس از انجام میکروشیدینگ از خاراندن پوست آسیب دیده خود دوری کنید زیرا باعث پوسته پوسته شدن و خروج رنگدانه از زیر پوست فرد شود.
 • شستشوی پوست از مراقبت های بعد از میکروشیدینگ
 • هرگز اسکراب نکنید و سعی کنید محل شیدینگ را با صابونی ضد باکتری و آب ولرم بشویید زیرا تاثیر بسیاری بر نتیجه این روش می گذارد. در نهایت محل مورد نظر را با حوله ای تمیز خشک کنید.
 • قبل از استحمام بر ناحیه مورد نظر لایه ای پماد بزنید و این تکنیک را ادامه دهید تا قسمت مورد نظر ترمیم شود.
 • تا زمان بهبودی به طور کامل از هرگونه آرایش و استفاده از لوازم آرایشی دوری کنید.
 • از انجام فعالیت های شدید ورزشی به جهت ایجاد تعریق در رعایت مواظبت های بعد از میکروشیدینگ اجتناب کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب به دلیل آفتاب سوختگی خودداری کنید.
 • تا زمان بهبود کامل از رفتن به فضاهای مرطوب مانند استخر ، سونا ، جکوزی پرهیز شود.
 • اگر در فصل بارانی این پروسه را انجام داده اید از رفتن به بیرون و خیس شدن ابروهای خود خودداری کنید.
 • از محصولات جوانسازی در این مدت استفاده نکنید ، مخصوصاً آن دسته از محصولاتی که حاوی اسیدهای لاکتیک ، رتینول و گلیکولیک هستند زیرا موجب محو شدن رنگدانه ها می شوند.
 • پس از اینکه مرحله لایه برداری بعد از میکروشیدینگ به پایان رسید فرد می تواند فعالیت های منظم و روزانه خود را ادامه دهد تمام موارد ذکر شده را تا قبل از تمام شدن مرحله پوسته شدن محل انجام این فرایند ادامه دهید. توجه داشته باشید که ظاهر ابروهایتان در طول دوره بهبود با رعایت منظم تمام موارد مراقبت های بعد از میکروشیدینگ تغییر می کند.

چه مدت بعد از شیدینگ ابرو می توان آرایش کرد؟

همان طور که توضیح دادیم ناحیه تحت درمان پس از انجام هر نوع تاتو حساس بوده و مستعد ابتلا به عفونت می باشد. بنابراین برای رعایت مواظبت های بعد از شیدینگ ابرو ، آرایش در این ناحیه تا زمان رسیدن به نتیجه نهایی و طی کردن دوره نقاهت تحت درمان ممنوع است. افراد به آرایش کردن قسمت های دیگر چهره خود مجاز هستند اما با توجه به اینکه مواد آرایشی که اغلب شیمیایی بوده می تواند به نواحی شید شده برسد و مدت زمان بهبودی را به تعویق بیندازد. پیشنهاد خانم حدیث بیگی بهترین متخصص میکروشیدینگ در تهران این است که مراجعه کنندگان حدود دو هفته ابتدایی از برای جلوگیری از آلودگی و عفونت آرایش کردن پرهیز کنند.

مراحل بهبود شیدینگ ابرو با رعایت مراقبت های بعد از میکروشیدینگ

پس از این روش ابروها ۵۰٪ تیره تر از رنگ مورد نظر می باشد. رنگ واقعی ابروی افراد اغلب چیزی در حدود یک ماه طول می کشد تا قابل مشاهده باشد. یکی از آزار دهنده ترین مرحله برای اکثر متقاضیان پوسته پوسته شدن ناحیه تاتو شده می باشد.

شیدینگ ابرو چرا کم رنگ می شود؟

با توجه به اینکه این تکنیک تاتو ابرو باعث رنگ دهی می شود و رعایت مراقبت های بعد از میکروشیدینگ به ماندگارتر شدن آن می افزاید اما در نهایت محو می شود. در برخی افرادی که مواظبت ها را به خوبی انجام نمی دهند ، طی مدت زمان کمتری رنگدانه ها را بر روی ابروی خود نگه می دارند. در واقع باید گفت دوام این تکنیک تا حدود زیادی به عملکرد داوطلبان بستگی دارد. برخی از فاکتورهای مهم باعث محو سریعتر ابروهای میکروشید شده می شود که در نهایت طول عمر آنها را کوتاه می کند. عامل مهم از بین رفتن رنگدانه ها در واقع قرار گرفتن افراد در مقابل نور خورشید است. حمام آفتاب گرفتن و برنزه شدن می تواند باعث کمرنگ شدن رنگ ابروهای میکروشید شده شود. لایه برداری می تواند سبب از بین رفتن مقداری از رنگ موجود در پوست شود.  یکی دیگر از عوامل کمرنگی ، پوست چرب افراد است. اگر می خواهید ماندگاری ابروهای میکروشید شده شما بیشتر باشد باید از استفاده بعضی محصولات مراقبت پوستی که سرعت محو شدن را سرعت می بخشند خودداری کنید. در صورتی که می بینید ابروها کمرنگ شده اند از آرایشگر خود وقت ترمیم مجدد بگیرید.

زمان ترمیم میکروشیدینگ در تهران

ترمیم این فرایند آرایشی دائم نمی تواند ۳۰ روز زودتر از گذشت مرحله نخست انجام شود. بنابراین مراجعه کننده با رعایت مراقبت های بعد از میکروشیدینگ پس از یک ماه و در جلسه دوم درخواست شیدینگ ابروی بیشتری را دارد ، زیرا تا حدودی در مرحله بهبودی ممکن است رنگ آن در پوست کم شود. افراد می توانند برای جلوگیری از کمرنگ شدن در ابتدا رنگ های گرم و یا تیره را انتخاب کنند. به عنوان مثال ، اگر پوست شخص به دلیل چرب بودن بعضی نقاط رنگدانه را جذب نکرد می تواند در جلسه بعد آن قسمت را ترمیم کند. مراحل بعدی ترمیم به اندازه مرحله اول اجباری نیستند. در صورتی که بخواهید پروسه میکروشیدینگ انجام شده دوام بیشتری داشته باشد ، حداقل باید هر۶ ماه یک بار آن را ترمیم کنید.

با انجام مراقبت های بعد از میکروشیدینگ این روش چقدر ماندگاری دارد؟

ابروهای شیدینگ شده مشتری طی این فرایند می تواند ۱ تا ۳ سال دوام داشته باشند ، اما در واقع همه چیز به نوع پوست و رعایت مراقبت های بعد از میکروشیدینگ فرد بستگی دارد. اصولا اشخاصی که پوست روشن و ملایم تری دارند یا دستورالعمل مواظبت های ویژه بعد از این پروسه را به طور دقیق دنبال نمی کنند ، در این صورت به مراحل ترمیم بیشتری نیاز دارند.

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: