مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ روشی است که امروزه توانسته طرفداران بسیاری را در خود جای دهد زیرا به ابروهای افراد ظاهر زیبایی می ‌بخشد. این تکنیک به وسیله یک تکنسین متخصص و ابزارهای خاص ، با دقت فراوان در ابروهای متقاضی طراحی می‌ شود تا بافتی مشابه موهای ابرو در این ناحیه از صورت با ایجاد برش های بسیار سطحی ایجاد کند. آرایشگر همچنین رنگ را این برش ها در این محل قرار می ‌دهد. حال که با توضیح مختصر و مفیدی از این فرایند زیبایی آشنا شدید و تصمیم به انجام آن گرفتید ، بهتر است با موارد مختلفی در خصوص نگهداری و مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ آشنا شوید. اما پیش از پرداختن به این موضوع ، بهتر است بدانید که بانوانی که مستعد کلوئید یا کسانی که پیوند اعضا دارند ، باید به کلی از انجام این پروسه خودداری کنند. از این رو در این مقاله می خواهیم تمام موارد مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را از خانم حدیث بیگی در تهران را به شما زیباجویان ارائه دهیم.

 

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت‌های پس از میکروبلیدینگ برای حفظ طول عمر و زیبایی ظاهری بسیار اهمیت دارند. بنابراین داوطلبان بهتر است پس از انجام آن نکاتی را رعایت کنند تا ماندگاری و بازدهی کار بیشتر شده و در مدت زمان دیرتری نیاز به ترمیم داشته باشند. به ‌طور متوسط پس از طی این فرایند ، ابروی مورد نظر پس از 12 تا ۱۸ ماه ملزم به انجام ترمیم می باشد. البته این زمان به نوع پوست فرد و کیفیت رنگ ‌دانه‌ها بستگی دارد و در افراد مختلف فرق دارد. کسانی که پوستشان چرب ‌تر است تا قبل این مدت نیز به ترمیم نیاز دارند و در مقابل افرادی با پوست خشک نیز می‌توانند تا ۱۸ ماه صبر کنند و سپس برای ترمیم مراجعه کنند. به طور کلی مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ از نظر بهترین متخصص میکروبلیدینگ در تهران باید در مدت ۷ تا ۱۴ روز پس از انجام این پروسه زیبایی انجام شود تا کارایی و تأثیر کار بالاتر رود. مواظبت های تخصصی به نوع پوست فرد ربط دارد و در واقع این دستورالعمل‌ها به طور کلی برای پوست‌ها طبیعی می باشد. در بعضی موارد مطابق صلاح ‌دید متخصص پوستتان باید خشک باشد و در سایر افراد باید روی آن پماد و کرم قرار داده شود. این موارد شامل :

 1. سعی کنید تا یک هفته از فعالیت‌های سنگین بدنی که سبب تعریق می شود دوری کنید. در این صورت با عرق و نفوذ آن به ابرو  کارایی کار پایین می آید.
 2. بهتر است تا 7 روز پس از انجام میکروبلیدینگ هیچ نوع صابون ، لوسیون و آبی با این ناحیه تماس نداشته باشد. همچنین از هیچ نوع ماده آرایشی در ناحیه ابرو و اطراف آن استفاده نشود.
 3. بهتر است پس از میکروبلیدینگ زیر آفتاب قرار نگیرید و همچنین به مدت ۴ هفته از هرگونه برنزه کردن پوست خودداری کنید. زیرا نور خورشید باعث کمرنگ شدن رنگدانه‌ها می شود درنتیجه ابروی شما کمرنگ‌ شده و سریعتر به ترمیم نیاز پیدا می کند.
 4. تا 10روز بهتر است از رفتن به حمام‌های طولانی ، جکوزی ، سونا و استخر دوری کنید. هنگام استحمام نگذارید آب به ابروهایتان نفوذ نکند. برای این کار بر پوست صورت تان مقداری کرم محافظ بزنید و تا حد امکان زیر دوش نروید. زیرا بخار حاصل از آب داغ می تواند مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را بی تاثیر کند ، پیگمنت ها را از بین برده و ابروها را کمرنگ کند.
 5. به این دلیل داوطلب تا ده روز ممنوعیت شنا دارد ، زیرا در این زمان از تماس آب استخر با پوست صورت و مخصوصا ابروی خود جلوگیری می شود.
 6. ده روز اول پس از انجام این فرایند سعی کنید در زمان خواب به صورت نخوابید. برای اینکه این اتفاق نیفتد بهتر است در حین خواب ، دو بالش در اطراف چهره تان قرار دهید تا از چرخش آن به اطراف جلوگیری شود. به جهت تماس ابرو با بالش در ساعت های طولانی حین خواب مراحل تثبیت رنگ ممکن است به ‌درستی انجام نشود.
 7. بهتر است به مدت ۴ هفته هیچ کار خارجی وعملی مانند ماسک صورت ، بوتاکس و کرم شیمیایی بر روی پوست صورت انجام ندهید تا مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ برای تثبیت بیشتر رنگدانه ها به طور دقیق و منظم طی شود.
 8. تا ۷ روز اول بعد از انجام این پروسه زیبایی ممکن است ابروها پوسته پوسته شده و احساس خارش داشته باشید که طبیعی است. اما در صورتی که این روال ادامه‌ دار باشد در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. به ‌طور طبیعی درصورتی ‌که مراقبت های بعد از انجام میکروبلیدینگ ، قبل و در حین انجام آن را به‌ طور منظم انجام دهید ، امکان ایجاد این عارضه وجود ندارد. از این رو بهتر است تا حد امکان محل را نخارانید تا حساس و ملتهب نشود. در صورت پوسته پوسته شدن اجازه دهید به صورت خودکار بریزد و از بین برود.
 9. از مصرف غذاهای ادویه‌ دار و خیلی تند پرهیز کنید تا پروسه میکروبلیدیگ به ‌طور صحیح انجام شود.
 10. از استعمال دخانیات در این برهه زمانی جدا خودداری کنید.
 11. در مدت زمان ده روز بهتر است از وسایل نقلیه عمومی و دوچرخه سواری برای رفت و آمد خود استفاده نکنید. زیرا در این هنگام ممکن است با برخورد باد به ابروها آسیب زده شود.
 12. بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو، درصورت مشاهده علائم غیرعادی مانند حساسیت ، قرمزی ، تب ، تورم و رگه‌های قرمز بر روی پوست حتما به پزشک مراجعه کنید.
 13. طی دوره درمان ، در صورتی ‌که پوست خشک یا چرب دارید ، با استفاده از کرم‌ها و مواد دیگر این موارد را از بین نبرید. تماس مواد شیمیایی با ابرو ، رنگ‌ پذیری و تثبیت آن را تحت تأثیر قرار می دهد. تا جای ممکن از عرق پوست تان جلوگیری کنید تا در صورت پوسته‌ شدن ابرو، پوست به طور طبیعی بریزد.
 14. عادی شدن رنگ ابروها و فرایند بهبودی آن نسبت به نوع پوست ، قدرت بدنی فرد و سن ایشان نیز در درمان میکروبلیدینگ در تهران تاثیر دارد که ممکن است ۴ تا ۶ هفته به طول بینجامد. در این بازه و در ابتدای کار ممکن است رنگ ‌دانه‌ها بسیار پررنگ و غیرطبیعی باشند اما به ‌مرور ماندگاری رنگ طبیعی آن‌ها بیشتر می‌ شود. بنابراین پس از گذشت ۶ هفته تا یک ماه به مرور رنگ ابروها کمرنگ تر شده تا به حالت طبیعی باز‌گردد. در واقع می توان گفت این واکنش نشان‌ دهندۀ نادرست بودن روش انجام میکروبلیدینگ و از بین رفتن رنگ آن نیست. پس از طی ۶ هفته از جلسه اول این روش ، باید با حدیث بیگی متخصص میکروبلیدینگ در تهران مشورت کنید و برای ترمیم به ایشان مراجعه کنید.

نتیجه گیری

پیش از اینکه از هر نوع آرایش نیمه دائمی استفاده کنید ‌برای ساختن ظاهری مناسب بهتر است خوب فکر کنید چون پس از آن در صورت پشیمان شدن ، باید طی یک یا چند جلسه آن را پاک کنید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب از این روش متعادل سازی ابروها به چندین جلسه برای ترمیم نیاز دارید. حداقل 4 تا 6 هفته پس از انجام این فرایند با رعایت مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ نیاز است وقت بگذارید تا نتیجه خوبی بگیرید. به طور کلی باید گفت حداقل 30 روز زمان نیاز است تا با انجام این مواظبت ها و انجام به موقع ترمیم آن از ابروهای جدید و زیبای خود نهایت لذت را ببرید. لازم به ذکر است که میزان این ماندگاری به انجام مراقبت های شما به طور دقیق بستگی دارد. اگرچه این روش ابروهای طبیعی ، تمیز، پرپشت و زیبا به شما هدیه می دهد اما این موضوع را باید بدانید که بسته به جنس پوست و کیفیت مواد بعد از انجام این متد توسط بهترین متخصص میکروبلیدینگ در تهران هرچند وقت یک‌ بار برای ماندگاری آن باید ترمیم انجام دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: