مراقبت های بعد از فیبروز ابرو

بانوان بسیاری بعد از ارزیابی های لازم تکنیک های مختلف زیباسازی در ابرو ، متد فیبروز ابرو را انتخاب کرده اند. بعد از انجام این پروسه زیباسازی ، مرحله مهم مراقبت های بعد از فیبروز ابرو آغاز می شود. برای افزایش ماندگاری این تکنیک لازم است موارد بخصوصی را در بازه های زمانی مختلف مد نظر داشته باشید. موارد موثری بر میزان ماندگاری این تکنیک وجود دارد که در این مقاله با بررسی دقیق مواظبت های پس از این فرایند ، توسط خانم حدیث بیگی متخصصی حاذق و با تجربه کاری بالا به صورت کامل و قدم به قدم می پردازیم . با توجه به اینکه نتیجه نهایی پس از فیبروز ابرو به کیفیت مواد استفاده شده و همچنین اندازه مهارت متخصص ارتباط بالایی دارد. عدم توجه به این موارد نیز نه تنها نتیجه مطلوبی حاصل نمی کند ، بلکه پوست شخص دچار آسیب های جبران ناپذیری می شود.

مراقبت های بعد از فیبروز ابرو

نکات مراقبتی بعد از فیبروز ابرو

بعد از انجام فیبروز ابرو ، قسمتی از ابروی فیبروز شده مانند زخمی باز می باشد که نیاز به رعایت مراقبت های خاص خود دارد تا عفونت نکند و سریع تر بهبود یابد. از این رو رعایت نکات زیر در رسیدن به بهترین نتیجه از فیبروز ابرو می تواند بسیار موثر باشد.

  • حتما توجه کنید که تا سه روز از زمان انجام فیبروز ، ابروهای خود را به هیچ وجه نشورید.
  • از روز ابتدایی پس از انجام این فرایند ، تا یک هفته به اعمال پماد ویتامین آ بر ناحیه تاتو شده بپردازید. این کار را روزی سه بار ادامه دهید.
  • احتمالا چند روز ابتدایی بعد از انجام این پروسه ، شاید ابروهایتان دچار خارش و یا پوسته پوستگی شود ، در این زمان توصیه می کنیم از کندن و یا خاراندن آن ها جدا اجتناب کنید ، در صورت کندن این پوسته ها ممکن است رنگ فیبروز ابرو در مدت زمان کوتاهی کمرنگ شود.
  • تا یک هفته بعد از انجام این متد برای رعایت مراقبت های بعد از فیبروز ابرو از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید و همچنین در معرض نور مستقیم و شدید آفتاب قرار نگیرید.
  • در روزهای ابتدایی به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید زیرا انجام آن در روند بهبودی سریع بسیار موثر می باشد. البته دقت کنید در صورتی که پوست تان چرب باشد دفعات و مقدار استفاده از پمادها را کاهش دهید.
  • یکی از مراقبت های بعد از فیبروزابرو که بسیار مهم است این است که مواظب باشید پوسته پوسته های بعد از این تکنیک را دستکاری نکنید زیرا امکان خارج شدن رنگندانه ها وجود دارد.
  • در زمان خواب از چشم بند استفاده نکنید و سعی کنید از برخورد هر گونه پارچه ای به این ناحیه از چهره تا زمان بهبودی دوری کنید.

مراقبت‌هایی که بلافاصله پس از انجام فیبروز ابرو انجام می شود.

از جمله مراقبت‌هایی که بعد از انجام  فیبروز ابرو توسط دستیار خانم حدیث بیگی انجام می شود این است که نیم ساعت پس از این کار با آب مقطر و یک پنبه ابروهای فرد پاک می شود. در این زمان به هیچ عنوان آب معمولی استفاده نمی شود زیرا ممکن است به عفونت منجر شود. تا جایی این کار انجام می‌ شود که رنگ و خون در ابروها باقی نماند. انجام این امر سبب می شود آب لنفاوی که در مدت زمان نیم ساعت پس از فیبروز ابرو بر روی سطح پوست جمع شده است ، برداشته شود. در صورتی که این کار انجام نشود زخم ابروها ، حالتی دلمه به خود می گیرد و نتیجه و ظاهر خوبی برای شخص ایجاد نمی کند.

اشخاصی که دارای پوست چرب هستند تا ۲۴ ساعت باید این روش را ادامه دهند. از این رو به خاطر چربی پوست نیازی نیست به پوستشان پماد یا کرم های چرب بزنند. در صورتی که افراد پوست نرمال و خشکی دارند در روز حدوداً بین ۳ تا ۵ بار از پماد استفاده می ‌کنند اما به هیچ عنوان لایه ضخیمی پماد به ابروهایشان نمی کشند. دقت داشته باشید استفاده از کرم های چرب در حدی باشد که به ابرو حالت برق افتادگی ایجاد نکند زیرا همان طور که زخم زیر چسب تازه می ماند برای فیبروز ابرو نیز با چربی زیاد این اتفاق می افتد و زخمشان دیرتر خوب می شود.

پمادهای چشمی بعد از  آرایش دائم ابرو

در این مرحله تنها باید از پمادهای چشمی استفاده کرد و به هیچ عنوان ویتامین آد و غیره را به محل تاتو شده نزنید زیرا پماد آ چشمی استریل می باشد اما این پمادها استریل  نیستند. این روش حتما با گوش پاک کن انجام شود و به هیچ عنوان با دست کاری نکنید زیرا آلودگی از دست به راحتی از راه پوست آسیب دیده ابرو به بدن فرد منتقل شده و موجب عفونت می شود. تا 3 روز ابتدایی از رفتن به حمام یا شست و شوی صورت اجتناب کنید. همچنین هنگام نماز خواندن وضو نگیرید و تیمم کنید. ۷ یا ۱۰ روز ابتدایی نسبت به جنس پوست تا زمان پوسته پوسته شدن ابروها دوش آب گرم بگیرید یا حمام بخار داشته باشد تا پوست های ابرو از حالت طبیعی زودتر بریزد.

استفاده از لوازم آرایش بعد از تاتو ابرو

مورد دیگری که باید از مراقبت های بعد از فیبروز ابرو رعایت کرد لوازم آرایشی مورد استفاده است. تا زمان پوسته پوسته شدن ابروها نباید از لوازم آرایشی استفاده کرد. آرایش قسمت های دیگر صورت در واقع مشکلی ندارد اما ابروها نباید تا زمان پوسته پوسته شدن آرایش شوند. متقاضی انجام فیبروز ابرو تا زمان پوسته پوسته بودن ابروها نباید از پماد های مراقبتی ، کرم جوان سازی و غیره استفاده کند زیرا زمان بهبود را به تعویق انداخته و مدت زمان ماندگاری را کاهش می دهد. به توصیه بهترین متخصص فیبروز ابرو در تهران از مصرف آنتی‌ بیوتیک‌ نیز تا زمان پوسته پوسته شدن و تا 7روز جلوگیری کنید.

ماندگاری فیبروز و تغییرات هورمونی

به دلایل مختلفی از جمله شیردهی ، بارداری و عادت ماهیانه میزان ترشح هورمون های مختلف در بدن زنان تغییر پیدا می کند. این تغییرات میزان ثبات این روش را کاهش می دهد. به همین دلیل تا پایان مدت زمان این دوره ها بهتر است صبر کنید. بخصوص عدم استفاده از فیبروز ابرو و هر گونه روش تاتویی را در دوره حساس بارداری تا زمان تولد نوزادتان جدی بگیرید.

چطور ماندگاری فیبروز ابرو را افزایش دهیم؟

در این مقاله همان طور که با شیوه های مراقبت بعد از فیبروز ابرو و ماندگاری آن آشنا شدیم ، با رعایت تمام این موارد به طور منظم ، ماندگاری آن را نیز می توانیم بیشتر کنیم. یکی از مهم ترین مواردی که در میزان ماندگاری این تکنیک تاثیر شایانی دارد ، میزان مهارت آرایشگر است. پس همواره لازم است از خدمات معتبر اطمینان حاصل کنید. اگر شما نیز می خواهید از بهترین خدمات زیباسازی ابروها بهره بگیرید به خانم حدیث بیگی عزیز متخصص تمام خدمات تاتو مراجعه کنید.

عمیق یا سطحی بودن خطوط ایجاد شده در فیبروز ابرو

تکنیک فیبروزابرو با استفاده از قلم دستی و سوزن های به کار رفته بر روی آن انجام می شود. در نتیجه متخصص با کنترل بیشتر برعمق خطوط  و میزان نفوذ رنگ با استاندارهای آموزش دیده می تواند بر ماندگاری آن بیفزاید. البته این نکته بسیار مهم را مد نظر داشته باشید که اگر به مرکز غیررسمی و افراد بی تجربه مراجعه کنید. در صورتی که بخواهند این عمق را بیشتر کنند با نداشتن علم کافی در این زمینه می توانند زخم های عمیق همراه با گوشت اضافه در پوست داوطلبان ایجاد کنند که فرد با پرداخت هزینه های گزاف ، ملزم به درمان این عارضه می شود.

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: