مراقبت های بعد از ریموو تاتو

بی‌ شک یکی از مهمترین توصیه های پیگمنتر پس از پایان کار ریموو تاتو اجرای صحیح مراقبت های بعد از ریموو تاتو می باشد. چرا که انجام این امر به مراقبت‌های ویژه‌ای نیاز دارد که در واقع عدم رعایت آن‌ها با ایجاد گوشت اضافه یا کلوئید ، با رد قرمزی شدید و غیره همراه می باشد! نتیجه ‌گیری ریموو تاتو به سه عامل مهم اورجینال بودن مواد مصرفی ، میزان مهارت پیگمنتر و میزان رعایت مراقبت های صحیح پس از این فرایند بستگی دارد. از این رو باید گفت با جدی گرفتن این عامل نتیجه دلخواه و مطلوبی از پاک کردن خالکوبی خواهید گرفت. به عنوان مثال با توجه به اینکه تاتوی چشم به ظرافت و دقت بالایی نیاز دارد ، متاسفانه بسیاری از مراجعه کنندگان عزیز، خط چشم های قدیمی و نا متقارنی دارند که سبب کاهش زیبایی صورت به شکل چشمگیری می شود که داوطلبان بسیاری در صدد برطرف کردن آن می باشند. در این مقاله از خانم حدیث بیگی به نکات طلایی مراقبت های بعد از ریموو تاتو در تهران می پردازیم.

مرلقبت های بعد از ریموو تاتو

مراقبت های بعد از ریموو تاتو

 • پس از انجام این فرایند زیبایی بر سطح پوست ممکن است خارش یا تورم موقتی حاصل شود ، از این رو برای رفع آن می ‌توانید از پمادهای آرام بخش و سرد مانند روغن آکافور ، ویتامین E و غیره استفاده کنید.
 • در صورت تجربه التهاب و سوزش موقتی از قرص مسکن استفاده کنید. اما به هیچ عنوان از آسپرین یا داروهای رقیق‌ کننده خون استفاده نکنید.
 • طبق پیشنهاد خانم حدیث بیگی به هیچ عنوان در معرض تماس مستقیم با آفتاب ، به جهت تغییر رنگ پوست قرار نگیرید.
 • مصرف ویتامین سی را به طور روزانه را به جهت تقویت سیستم ایمنی در مراقبت های بعد از ریموو تاتو به برنامه غذایی خود اضافه کنید.
 • پس از روز پنجم شاهد خشک شدن پوست مرده و کنده شدن آن به طور خود به خود می ‌شوید.

ضرورت استفاده از کرم ترمیم کننده پس از ریموو تاتو

در این مواقع سوالی که پیش می آید این است که آیا بعد از پاک شدن تاتو توسط بهترین متخصص ریموو تاتو در تهران استفاده از کرم ترمیم کننده آن واجب است؟ در صورتی که قصد پاک کردن هر نوع تاتویی از قبیل ابرو ، خط چشم و غیره را دارید و یا به تازگی آن را ریموو کرده‌اید از کرم ترمیم کننده مناسب برای ترمیم آن استفاده کنید. ریموو تاتو اورجینال شامل اسیدهای آلی ، ترکیبات نمکی و غیره است. تکنسین با ایجاد خراش روی پوست ، توسط سوزن و تماس مواد با لایه اپیدرم ، لایه درم را تحت تأثیر برش های ظریف قرار می‌ دهد و موجب آسیب سلول‌های نواحی تاتو می شود. برای ترمیم هر سلول در ناحیه اپیدرم به ۲۸ روز زمان نیاز است. طی این مدت سلول‌های موجود در لایه بازال اپیدرم تقسیم سلولی میتوز انجام می ‌دهند و سلول ساخته شده ، روزی یک لایه بالاتر می‌آید که در واقع اپیدرم را مجدداً بازسازی می‌نماید. در صورتی که کرم ترمیم‌ کننده‌ با خاصیت رفع قرمزی پس از ریموور را تهیه کردید این نکته مهم را بدانید که 3 روز اولیه پس از رفع تاتو استفاده از آن ممنوع است. در صورت مصرف کرم های ترمیم کننده و یا لوسیون در این 3 روز ممنوعه ، در خروج کامل رنگ تداخل ایجاد می شود. در روز چهارم پس از دوش گرفتن ، تا حدی که زخم ها در حمام ریخت می توانید از ترمیم کننده ها استفاده کنید. در مدت یک هفته الی ده روز برای ترمیم اسکار (زخم) حاصل از پاک شدن تاتو و گرفتن نتیجه مطلوب از مراقبت های بعد از ریموو تاتو، آن را سه تا چهار مرتبه در روز به محل مورد نظر بمالید. در صورتی که یک ماه مخصوصا شب ها از این کرم ها استفاده کنید ، نتیجه بهتری حاصل می شود.

بروز عفونت بعد از ریموور تاتو

 • احتمال بروز عفونت پس از ریموو تاتو بسیار کمیاب است مگر آنکه فرد موضع را بپوشاند که از رسیدن اکسیژن به سطح پوست جلوگیری می شود. در واقع اکسیژن سبب تسریع بهبودی در پوست می شود.
 •  توجه داشته باشید که زمان کرم زدن طبق توصیه بهترین متخصص ریموو تاتو ، دست هایتان را به خوبی بشویید.
 • در صورتی که ترشحات مایع میان بافتی از زخم حاصل روئیت شد ، با یک دستمال خشک و تمیز آن را به آرامی پاک کنید تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود.
 • به هر دلیلی اگر متوجه ترشح چرک سبز و زرد ، خارش ، سوزش ، قرمزی و گر گرفتگی از نواحی تاتو شدید از پمادهای آنتی بیوتیک یا چرک خشک‌ کن مثل آزیترومایسین ، جنتامایسین و غیره استفاده نمایید. در صورتی که این علائم شدیدتر بود ، سریعا به پزشک مراجعه کنید.
 • اشخاصی که نیاز به ریموو تاتو هایشان دارند.
 • افرادی که پس از تاتو به هر دلیلی مانند سلیقه ، یکنواخت بودن مدل تاتو و غیره ‌پشیمان می ‌شوند.
 • اشخاصی که از نتیجه کار پیگمنتر بی تجربه ناراضی هستند مثلا به دلیل قرینه نبودن آن ، قسمتی از طرح ابرو پاک می شود.
 • کسانی که پس از انجام این پروسه دچار واکنش‌های آلرژیکی به رنگ تاتو می شوند. در این صورت ، چاره‌ای جز خارج شدن رنگ از زیر پوست نیست.
 • بیشتر مردان و یا افرادی که به دليل پشيمانی يا قوانين خاص استخدامی در سازمان‌ های نظامی ، گرفتن گواهینامه و غیره مجبور به پاک کردن خالکوبی خود هستند.
 • بانوانی که برای ابروهایشان قاب و سایه تیره زده‌اند و می‌ خواهند میکروبلیدینگ انجام دهند.
 • متقاضیانی که خط چشم آن ها پخش شده است.
 • افرادی که تاتو لبی بیرون محدوده خط لب زده‌اند و پشیمان هستند.

عوارض ریموور تاتو

در واقع می توان گفت عوارض بلند مدت با اورجینال نبودن رنگ و بی تجربگی تاتوکار ارتباط مستقیم دارد زیرا مراحل پاک کردن تاتو به دلیل حساس بودن آن به آموزش اصولی و صحیحی نیاز دارد. در صورتی که آرایشگر در زمان خرید مواد این فرایند ، بی احتیاطی کند و یا اینکه آموزش کافی نداشته باشد ، مشتری به عوارض زیر دچار می شود که عبارتند از :

ایجاد گودی : این عارضه معمولاً به دلیل زیاده ‌روی در پروسه سوزن زدن بر سطح پوست ایجاد می‌شود.

تشکیل کلوئید یا گوشت اضافه : این ناراحتی به دلیل اورجینال نبودن ریموور و شرایط فیزیولوژیک پوست بعضی از مشتریان رخ می دهد. البته بعضی از افراد به دلیل نازکی و حساسیت بالای پوست‌ شان با هر گونه سوزن‌ زنی دچار کلوئید و یا گوشت اضافه می شوند.

عفونت : همان طور که در مطالب بالا به طور کامل توضیح دادیم این عارضه با اورجینال نبودن ریموور ، عدم استفاده از تجهیزات استریل و همچنین یکبار مصرف توسط متخصص و انجام ندادن مراقبت های بعد از ریموو تاتو اتفاق می افتد.

پر رنگی تاتو پس از جلسه اول : در جلسه اول پس از رفع تاتو ، رنگ آن به سطح پوست کشیده می‌ شود و بخش زیادی بیرون می آید اما مقداری از آن به سطح پوست آمده و خارج نمی شوند. در این مواقع باید گفت نگران نباشید در جلسات دوم و شاید سوم به کلی رنگ از زیر پوست بیرون می آید.

قرمزی پس از پاک شدن تاتو : این مورد از دلایل زیادی برخوردار است که مهم‌ ترینِ آنها تناژ رنگ زیر پوست ، اورجینال نبودن ریموورو عدم مراقبت صحیح پس از آن است.

توجه:  بروزِ ادم و ورم پوست پس از تاتو بخصوص ریموور تا حد بسیاری طبیعی است که با گذشت دو تا سه روز رفع می ‌گردد. از این رو پیشنهاد می ‌کنیم برای رفع سریع این عارضه زودگذر از کپسول گیاهی آناهیل استفاده نمایید.

هزینه ریموو تاتو چقدر است؟

هزینه ریموو تاتو در مرکز زیبایی خانم حدیث بیگی در تهران به نوع تکنیکی که جهت پاک کردن آن انجام می ‌شود ، دستمزد آرایشگر ، مقدار مواد مصرفی ، تعداد جلسات برای پاک شدن کامل ، مکان جغرافیایی ارایشگاه و غیره بستگی دارد. از آنجایی که هزینه محاسبه شده برای هر فردی متفاوت است با مراجعه به سالن می توانید ، مبلغ آن را از کارشناسان و مشاوران این امر جویا شوید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: