نکات طلایی مراقبت های بعد از بن مژه

قبل از اینکه تکنسین ، بن مژه را شروع کند ابتدا با مشتری در خصوص نحوه انجام کار و مراقبت های بعد از بن مژه صحبت کرده و سپس مناسب ترین گزینه را در جهت مدل و رنگ مورد نظر انتخاب می کند. بعضی از افراد تمایل به پررنگ شدن نیمی دیگر به ضخیم شدن آن تمایل دارند تا چشم در نهایت حالتی شبیه به خط چشم به خود گیرد. در صورتی که بخواهید آرایش همیشگی چشم داشته باشید ، رنگ مشکی انتخابی مناسب برای تاتو بن مژه است اما اگر تمایل داشته باشید چشمانتان بدون آرایش و با حالت طبیعی جذاب و زیبا باشد برگزیدن رنگ قهوه ای برای تاتو بن مژه انتخاب بهتری است. بنابراین مدل و رنگ تاتو بن مژه کاملا به سلیقه مشتری بستگی دارد. انجام بن مژه برای برخی افراد مانند کسانی که سرطان گرفته اند ، دچار ریزش مو شدید شده اند و غیره بسیار ضروری است . از این رو باید دقت کنید که با توجه به اینکه این متد سبب زیبایی مژه ها و چشم های شما می گردد ،  ملاحظاتی را قبل و بعد از آن رعایت کنید تا بعد از آن مشکلات و آسیب هایی در پلک و چشم مشتری رخ ندهد. از جمله شیوه های مراقبت بعد از بن مژه که باید انجام دهید در این مقاله از خانم حدیث بیگی بهترین متخصص بن مژه در تهران را به شما آموزش می دهیم.

مراقبت های بعد از بن مژه

اقدامات و مراقبت های پس از بن مژه

برای اینکه از مراقبت های بعد از بن مژه به خوبی بهره گیرید ابتدا باید در خصوص تکنیک حجم دهی به مژه ها دانسته های خود را تکمیل کنید. بن مژه در واقع از همان قسمتی که مژه ها از آن ناحیه رشد کرده اند و در حالت طبیعی نسبت به سایر نقاط رنگ تیره تری دارند می باشد. افزایش رنگ در این قسمت به زیبایی چشم ها می انجامد و این چشمگیری را به طور طبیعی چند درجه بیشتر می کند. تاتو بن مژه در واقع شیوه ای است که توسط ابزارهای مخصوص و ظریف به پررنگ شدن خط داخلی ریشه مژه ها می پردازد. این متد با خط چشمی متفاوت سبب ایجاد کنتراست زیبایی در چشم ها می شود. در نتیجه اینطور به نظر می رسد که مژه های طبیعی ضخیم و پررنگ هستند. این تغییر کوچک در بن مژه ، باعث جذاب و زیبا تر شدن حالت چشم ها می شود. خانم حدیث بیگی با تجربه و تخصص بالا ، معمولا در مدت زمان حدود 1.5 تا 2 ساعت تاتو بن مژه را انجام می دهد. به طوری که چشم ها قبل از آن باید کاملا بدون آرایش و تمیز باشند. پس از بسته شدن چشم ها ، متخصص کرم و یا پماد بی حس کننده مخصوصی بر روی خط مژه و یا نواحی پلک می زند و پس از بی حسی این نواحی از چشم ها ، شروع به انجام تاتو بن مژه می کند. به همان اندازه که مواظبت های قبل و حین‌ انجام بن مژه اهمیت بسزایی دارد ، مراقبت های پس از انجام آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای رسیدن به نتیجه مطلوب از این شیوه زیباسازی مراقبت های پس از انجام بن‌ مژه باید به خوبی رعایت شود.

اجتناب از شستن چشم ها

نکته مهمی که باید پس از انجام بن مژه به خوبی رعایت شود این است که تا سه روز از برخورد آب به صورت و ناحیه تاتو شده و نیز شستن چشمان خود جلوگیری کنید ، زیرا در این مدت هنوز منافذی در پوست باز هستند که امکان دارد سبب نفوذ آب به درون این منافذ و همچنین التهاب و عفونت آن ها گردد.

استفاده از کمپرس یخ

پس از انجام بن مژه بر روی پلک های خود از کمپرس یخ استفاده کنید ، تا سبب رفع التهاب و یا درد ناشی از این فرایند زیبایی گردد. مدت زمان هر بار استفاده از کمپرس یخ از یک یا دو دقیقه بیشتر نباشد در غیر اینصورت موجب به وجود آمدن عارضه ای مانند سوختگی در اثر سرما می شود.

استفاده از پماد چشمی

از دیگر مراقبت های بعد از بن مژه این است که پس از طی یک هفته از انجام این تکنیک پماد هیدروکورتیزون چشمی را به ناحیه مورد نظر بمالید. اعمال این پماد به سطح پوست که مرهم استریل چشمی است ، باعث کم شدن ورم یا قرمزی و همچنین درد است که باعث می شود مراحل درمان زودتر سپری شوند.

استفاده از پماد AD

استفاده از پماد آد نیز به همراه هیدروکورتیزون تا مدت زمان یک هفته باعث تاثیر بخشی هر چه سریعتر بن مژه و نتیجه مطلوب آن می شود. این پماد همان طور که موجب تقویت پوست اطراف چشم می شود از ورود میکروب ها و عفونت ها نیز به ناحیه تاتو شده جلوگیری می کند.

خودداری از دستکاری پوسته ها

از دیگر روش های مراقبت بعد از بن مژه اجتناب از دستکاری کردن و کندن یا خارش پوسته پوسته های ایجاد شده پس از این فرایند زیبایی است. این پوسته ها در مدت زمان پنج الی هفت روز بعد از این تکنیک عادی به نظر می رسد. از این رو بهتر است از دستکاری این پوسته ها اجتناب کنید و نگرانی به دل خود راه ندهید چون رخداد این موارد طبیعی می باشد.

دوری از رفتن به استخر

بهتر است از شنا کردن و رفتن به اماکنی مانند استخر، سونا ، جکوزی ، دریا ، رودخانه یک هفته پس از انجام این متد زیبایی پرهیز کنید زیرا احتمال بروز عفونت در چشم می شود.

ماندگاری این تکنیک پس از رعایت مراقبت های بعد از بن مژه

تا حد زيادی ماندگاری بن مژه در تهران به میزان نگهداری و رعایت آن پس از پایان این روش ، جنس و نوع پوست مراجعه کننده ها و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. متقاضیانی که پوست آن ها چرب می باشد عمر ماندگاری بن مژه آن ها کوتاه مدت خواهد بود زیرا احتمال ریزش رنگ در آن ها از کسانی که پوست های خشک دارند بیشتر است. در کل باید بگوییم ماندگاری این فرایند زیبا سازی چشم ها اغلب بین ۶ الی ۱۲ ماه ماندگار است و پس از آن با گذشت زمان شاهد کمرنگ شدن و ترمیم مجدد آن می پردازیم.

عوارض بن مژه

همانطور که در ابتدای مقاله بن مژه از خانم حدیث بیگی و چگونگی  انجام آن را برایتان توضیح دادیم سوال بعدی که ذهن مراجعه کنندگان به آن  مشغول می شود در خصوص معایب این شیوه است که آیا اگر از این طریق به زیبایی چشم ها افزوده شود ، عوارضی هم همراه دارد یا خیر؟ برخی از این موارد عبارتند از :

  • در صورتی که آرایشگر از تخصص کافی برخوردار نباشد ، امکان آسیب به بافت چشم و پلک وجود دارد و یا نداشتن مهارت کافی فرد باعث ریزش مژه های افراد شود.
  • در صورتی که مشتری پوستی بسیار نازک و حساس داشته باشد ممکن است بعد از انجام این روش اطراف چشم چروک شوند. از این رو در صورتی که متخصص وجدان کاری داشته باشد از انجام این پروسه جلوگیری می کند.
  • ریزش مژه ها همچنین از طریق انتقال بیماری های چشمی وعفونت چشم منجرمی شود.
  • اگر رنگ دانه هایی که تزریق می شوند ، از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد برای سلامت بدن و چشم خطرهای جبران ناپذیر بر جای می گذارد.
  • در صورتی که وسایل استریل و بهداشتی نباشند احتمال انتقال یافتن بیماری های ویروسی وجود دارد.
2.9 9 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: