شیدینگ لب

شیدینگ لب در واقع رژ لبی است که با استفاده از آرایش نیمه دائم این عضو با ظاهر طبیعی ای که دارد میان بانوان بسیار محبوب می باشد و کمک می کند فرد همیشه آرایشی ملایم بر روی لب های خود داشته باشد. اگر از کمرنگی یا حجم کم لب هایتان ناراضی هستید و برای آرایش کردن وقت کافی ندارید با به دست آوردن اطلاعات متوجه می شوید که شیدینگ لب چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ در واقع این تکنیک نوعی تاتو است که با تزریق رنگ دلخواه برای مدت زمان طولانی به زیر پوست ، رنگ این ناحیه را تغییر می دهد. شیدینگ لب به عنوان آرایش دائم شناخته شده ولی همیشگی نیست و پس از مدتی حالت و رنگ لب ها در آن به شکل اولیه خود باز می گردد. اگر در این مقاله با ما هستید پس منتظر اطلاعات مهم در این خصوص از خانم حدیث بیگی باتجربه ترین متخصص شیدینگ لب در تهران باشید.

شیدینگ لب

شیدینگ لب

یکی از روش های جدید تاتو لب برای حجیم و پررنگ نشان دادن لب و اصلاح ناهماهنگی آن ، شیدینگ لب نام دارد. تکنیکی که توسط آن جوانسازی و کلاژن سازی لب نه تنها موجب زیبایی شده بلکه نقص موجود در این عضو را از بین می برد. امروزه متد های متفاوتی برای زیباتر کردن آرایش لب ها موجود است مانند استفاده از انواع متفاوت خط لب ، رژلب و غیره. شیدینگ لب یکی از متدهای جدید آرایش دائم صورت می باشد که با کمک آن فرد می‌تواند یک نوع آرایش زیبا ، دائم و بسیار ملایم را بر روی لب های خود داشته باشد. کانتور یا شیدینگ لب با هدف‌های متفاوتی مانند تقویت رنگ لب ، ساخت مجدد حالت آن به شکل جزیی یا کامل ، اصلاح تقارن در این عضو در مواردی مانند لب شکری ، چروک‌های موجود در بالای لب توسط روش های پیشرفته و افزایش حجم لب است که با روش سایه روشن انجام می‌شود. خوش رنگی و پر بودن رنگ لب ها بر جوانسازی و زیباتر به نظر رسیدن آن ها تاثیر بسزایی دارد. امروزه برای حجیم تر و پرتر نشان دادن لب ها از آرایش لب با رژ و خط لب ، تاتو خط لب ، شیدینگ لب و در نهایت تزریق ژل استفاده می شود.

کاربرد شیدینگ لب

به طور کلی باید گفت در روش سایه ، رنگدانه ها به بالاترین لایه لب تزریق می شوند. این متد یک آرایش نیمه دائمی می باشد زیرا در ماندگاری سایه طبیعی به این عضو کمک شایانی می کند. با این حال با توجه به انتخاب سبک زندگی افراد محصولات استفاده شده برای صورت ، عادت های سیگار کشیدن ، قرار گرفتن در معرض آفتاب و غیره در ماندگاری این فرایند زیبایی تاثیر بسزایی دارد. فاکتورهایی وجود دارد که قبل از انتخاب سایه زدن لب ، مشتری قصد دارد به طور طبیعی آن ها را در نظر بگیرد. در وهله اول نیز فرد باید اطمینان حاصل کند که آیا متخصص انجام این پروسه زیبایی توسط ابزارهای مدرن شیدینگ لب را انجام می دهد. البته در حال حاضر می توان گفت ابزار آرایش دائم لب ها در مراکز زیبایی معتبر و توسط تکنسین های متخصص با استفاده از دستگاه های کاملا ظریف و دیجیتالی برای جلوگیری از حساسیت های پوستی انجام می شود. برای شیدینگ لب به صورت ماندگار و طبیعی ، نوع رنگدانه ها بسیار مهم می باشد. از این رو در طول سال ها رنگدانه های لب به جدیدترین مدل خود تبدیل می شود. در گذشته نوع رنگدانه سایه زدن لب بر پایه کربن بود تا رنگدانه ای با رنگ جسورتر و ماندگارتر ایجاد شود. با این حال ، نتایج حاصل از کربن به روی پوست واقعاً خشن بود و از ایجاد سایه ای کاملاً طبیعی دور می شد. انواع رنگدانه های طبیعی این روزها بیشتر می باشد که از نوع با کیفیت و ارگانیک هستند.

عملکرد شیدینگ لب

از جمله تکنیک های شیدینگ لب برای اینکه این عضو پررنگ تر از حالت طبیعی شود استفاده از سوزن مخصوص و قلم دلخواه در زیر پوست لب جهت تزریق می باشد. در ابتدا با مشورت حدیث بیگی بهتر است رنگی مناسب با رنگ لب و پوست تان انتخاب کنید. از این رو باید دقت داشته باشید رنگی که انتخاب می کنید با رنگ طبیعی لب و تناژ پوستی آن ، تناسب کافی داشته باشد تا بر ظاهرتان نتیجه منفی نگذارد. مراحل شیدینگ لب به ترتیب عبارتند از :

قرینه سازی لب ها

در صورتی که قرینگی در این عضو موجود نباشند و با اندازه گیری های دقیق بخواهید فرم آن ها را توسط بهترین متخصص شیدینگ لب در تهران تغییر داده و یا لب هایتان اگر نازک هستند آن ها را کمی ضخیم تر جلوه دهید. در این صورت لب ها قرینه سازی می شوند و خطوط بیرونی آن ها برای رنگ نهایی مشخص می شوند.

بی حسی لب ها

به طور کلی باید گفت که اگر از بی حس کننده استفاده نشود ، روش شیدینگ لب درد دارد. به همین دلیل متخصص باید با استفاده از انواع کرم های بی حسی ، ژل های بی حس کننده و یا داروهای بی حسی ، قبل از شروع شیدینگ لب از انواع بی حسی ها استفاده کند. معمولا تاثیر مواد بی حس کننده حدود ۲۰- ۴۰ دقیقه طول می کشد. حتی نمی توانید انتظار داشته باشید که شیدینگ لب به طور کامل بدون درد باشد زیرا قرار است تکنسین با یک سوزن ظریف رنگی ، با حرکات سریع به سمت پایین و بالا ، رنگ انتخابی را توسط سوزن به زیر پوستتان تزریق کند تا تمام نواحی لب رنگ بگیرد. با توجه به شیدینگ لب در عمقی کمتر از تاتو انجام می شود ، اغلب مراجعه کننده ها دردی را تجربه نمی کنند و آن را به راحتی تحمل می کنند. در نهایت باید بگوییم با استفاده از نوع مواد بی حسی ، داوطلب با دردی کاملا قابل تحمل و کم روبرو می شود.

رنگ کردن لب ها

پس از بی حس شدن اطراف لب و همچنین خود این عضو ، رنگ انتخاب شده با مشورت بهترین متخصص شیدینگ لب و مشتری وارد دستگاه تاتو می شود ، اندازه و نوع سوزن متناسب با نوع پروسه روی دستگاه سوار می شود و ناحیه تعیین شده روی لب رنگ می شود.

مزایای شیدینگ لب

 • پررنگ شدن یا تغییر رنگ
 • اصلاح فرم آن
 • رفع مشکلات و ایراد های موجود در لب
 • برجسته نشان دادن لب ها با حفظ حالت طبیعی و اولیه
 • جوان تر و شاداب تر شدن صورت

عوارض شیدینگ لب

اغلب این عوارض بسیار خفیف بوده که با رعایت مراقبت های لازم پس از چند روز به طور کامل رفع می شوند. از جمله موارد زود گذر این معایب عبارتد از :

 • قرمز شدن و ورم کردن لب ها پس از شیدینگ
 • پوسته شدن این عضو پس از شیدینگ
 • در موارد نادر حساس بودن به رنگ که در جهت جلوگیری از آن قبل از انجام شیدینگ بهتر است تست حساسیت انجام دهیم.
 • در موارد بسیار نادر نیز احساس سردرد ، تب ، لرز وعفونت

انتخاب رنگ شیدینگ لب مناسب نسبت به رنگ پوست

رنگ و تناژ پوست شما تاثیر زیادی در انتخاب رنگ برای این فرایند زیبایی لب ها ایجاد می کند زیرا هماهنگی کافی رنگ پوست شما با نتیجه کار خوشایند نمی باشد. افرادی که دارای لب های باریک و نازک می باشند با شیدینگ لب ، ضخامت لب هایشان را می توانند افزایش دهند. به طور کلی رنگ پوست شما به سه دسته تیره ، روشن و متوسط تقسیم می شود و می توان به وسیله آن رنگ این روش را انتخاب نمود.

پوست تیره : اشخاصی که پوست تیره دارند ، می توانند از اغلب رنگدانه ها استفاده کنند . از این رو ما به شما توصیه می کنیم بهتر است از رنگ های بنفش و قهوه ای استفاده نکنند و بیشتر از طیف رنگ نارنجی پررنگ و صورتی استفاده نمایند. البته برای پوست های سبزه بهتر است از تناژ رنگ جگری ، آجری ، کاراملی و قهوه ای نیز استفاده کنند.

پوست روشن : به طور کلی رنگ لب با پوست های روشن باید در طیف هلویی ، صورتی و قرمز قرار بگیرد. مناسب ترین گزینه در این انتخاب برای کسانی که پوست های روشن دارند عبارت است از : مرجانی ، قرمز و سرخابی .

پوست متوسط  : رنگ پوست گندمی و متوسط که رو به روشن هستند بهتر است از تناژ هلویی ، بنفش و صورتی پر رنگ استفاده شود تا چهره افراد شاداب تر مشاهده شود.

افرادی که لب های بی رنگ دارند و حوصله آرایش همیشگی آن را ندارند با شیدینگ لب می توانند رنگ لب هایشان را تقویت کرده و از این طریق چهره شاداب تری داشته باشند.

اشخاصی که لب های قرینه ندارند یا دارای مشکلاتی از قبیل زخم و لک ، فرم لب هایشان به هم ریخته است با شیدینگ لب می توانند این ناهماهنگی ها و ناهنجاری ها را پوشانده و لب هایشان را قرینه کنند.

شیدینگ لب برای چه کسانی مناسب نیست؟

به توصیه تکنسین بانوانی که دارای شرایط زیر می باشند ، نباید به سراغ متدهای زیبایی شیدینگ بروند ، این افراد شامل :

 • شیدینگ لب در خانم های باردار و شیرده مناسب نیست.
 • افرادی که به بیماری پیسی دچار هستند.
 • افراد دیابتی
 • کسانی که به عارضه های قلبی دچار می باشند.
 • در صورتی که به درماتیت آلرژیک مبتلا می باشید.

نکات مهمی که قبل از انجام شیدینگ لب دائم باید انجام دهید عبارتند از :

 • برای جلوگیری از کبودی بعد از این فرایند ، بهتر است تا یک هفته پیش از انجام این متد زیبایی از خوردن هر گونه کافئین ، الکل و ایبوپروفن خودداری کنید.
 • از برنزه شدن و یا حمام آفتاب پیش از این پروسه اجتناب کنید.
 • قبل از انجام این نوع آرایش دائم ، از اصلاح یا وکس در نواحی لب پرهیز کنید.
 • در حدود یک ماه قبل از انجام این پروسه ، رتینول و ویتامین آ مصرف نکنید.
 • در صورتی که ساابقه تبخال دارید قبل از این متد زیبایی قرص آسیکلوویر مصرف کنید.

روند بهبودی زخم های ایجاد شده در تکنیک شیدینگ لب به چه صورت است؟

در صورتی که یک هفته پس از انجام این متد زیبایی ، لب تیره و یا پررنگ تر ‌شوند ، این مورد نشان دهنده روند بهبودی می باشد. اگر این روند در لب به شکل صحیحی طی شود ، هفته دوم پوسته پوستگی مشاهده می شود که این مرحله در هر فردی متفاوت است و پوسته ها تا انتهای هفته دوم به طور کامل خواهند ریخت. در این هنگام لب رفته رفته به رنگ روشن و طبیعی تر نمایان می‌شود. به طور کلی باید گفت روند بهبودی این پروسه از هفته دوم تا چهارم به طول می انجامد.

آیا می توان چند رنگ را برای کسب نتیجه بهتر در شیدینگ لب با هم ترکیب کرد؟

پاسخ این سوال مثبت است و برای اینکه فردی نتیجه مثبتی از این روش آرایش دائمی کسب کند ، می تواند با توصیه متخصص شیدینگ لب ، با ترکیب رنگدانه ها طبق سلیقه متقاضی ، رنگی متناسب خلق شود.

تفاوت شیدنگ لب با تاتو لب

البته شیدینگ و تاتو لب تا حدی با یکدیگر فرق دارند و همچنین دستگاهی که برای آن ها استفاده می شود نیز متفاوت است ، شیدینگ لب در واقع بیشتر برای سایه زنی مورد استفاده قرار می گیرد که به تقویت رنگ لب پرداخته اما تاتو کلا به تغییر رنگ این عضو پرداخته و نسبت به شیدینگ لب ماندگاری بیشتری دارد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: