خط چشم دائم

تاتو خط چشم دائم راه حلی مناسب برای بانوانی است که خواستار خط چشم همیشگی هستند. بسیاری از بانوان برای زیبا شدن چشم ترجیح می دهند مژه های پرپشت داشته باشند. در همین راه از متدهایی مانند سایه شیدینگ تاتو ، خط چشم و بن مژه استفاده می نمایند. اگر جز اشخاصی هستید که زمان لازم برای آرایش را ندارید و ترجیح می دهید خط چشمی همیشگی داشته باشید در این مقاله از خانم حدیث بیگی بهترین متخصص خط چشم دائم در تهران ما را همراهی کنید.

خط چشم دائم

اول به این سوال پاسخ می دهیم که خط چشم همیشگی چیست و چه عوارضی دارد؟ در صورتی که کشیدن خط چشم دائم سخت باشد یا فردی از انجام آرایش روزانه دغدغه دارد و می خواهد هر روز صبح با ظاهری شاداب ، زیبا و بدون دلهره از وضع چهره خود بیدار شود ، بهترین گزینه روی آوردن به خط چشم دائم است. قبل از انجام این پروسه ، مطالب کامل ما را از خانم حدیث بیگی در خصوص خط چشم دائم بخوانید. در این تکنیک از ابزارهای تخصصی برای همگام سازی شکل و رنگ مژه ، با حالت چشمان استفاده می شود. بنابراین بدون هیچ نگرانی می بینید که مدل خط چشم شما با سایر اجزای صورتتان تطابق خواهد داشت. این متد کاشت نوعی خط چشم دائمی است که در صورت تمایل می‌توانید بعد از دو سال رنگ تاتو خود را در مرکز زیبایی خانم حدیث بیگی در تهران تمدید کنید تا همانند روز اول خط چشمی خیره کننده و زیبا داشته باشید.

خط چشم دائم

تاتو خط چشم چیست؟

به خط چشم دائم گفته می شود که این روش نوعی آرایش دائم و با نیمه دائم برای کشیدن خط چشم می باشد. با انجام این متد ایرادات پشت پلک از جمله افتادگی در چشم ، پلک ، اثر اسکار ( زخم ) و غیره نیز مشاهده نمی شود. این پروسه زیبایی در دوره های میکروپیگمنتیشن به متخصصان آموزش داده می شود . مدل خط چشم بالا و  پایین گزینه یکی از مناسب ترین گزینه ها در خصوص چشم های ریز می باشد که به زیبایی و درشت شدن چشم ها کمک شایانی می کند. به طور کلی این نوع تاتو ها در مراکز آرایشی انجام می شود. بهترین گزینه برای آراستن خود در زمان کوتاه ، انجام این روش زیباسازی است. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که در آینده با این شیوه زیبایی ، قدرت مانور کمتری برای تغییر در خط چشم خود دارید. برای انجام آن لازم است تا در این زمان روی پوست و چشم خود هیچ گونه آرایشی نداشته باشید. از این رو تکنسین پیش از انجام این فرایند ، پوست را با مواد یا کرم های بی حسی ، در زمان حدودا 30 دقیقه بی حس می کند.

خط چشم دائم چگونه انجام می شود؟

تاتو خط چشم دائم به طور کلی نوعی خالکوبی زیبا است که عموما از آن به عنوان نوعی آرایش نیمه دائم یاد می شود که در مرکز زیبایی معتبر خانم حدیث بیگی در تهران انجام می شود.

 • رنگدانه مورد استفاده در تاتو بدن بسیار متفاوت با تاتو است و توسط دستگاههای میکروپیگمنتیشن فقط در لایه اول پوست قرار می گیرد. این رنگدانه برای همیشه در پوست باقی می ماند ، اما رنگ تاتو خط چشم طوری طراحی شده است که با گذر زمان محو می شود ، از این رو به آن آرایش نیمه دائمی گفته می شود.
 • تاتو روی خط چشم یا مژه ها اعمال می شود و می تواند به عنوان خط چشم ظریف ، نازک یا متوسط تا ضخیم استفاده شود. تاتو خط چشم نوعی خالکوبی زیبایی است که اغلب از آن به عنوان آرایش نیمه دائمی یاد می شود که در مرکز آرایشی معتبر انجام می شود.
 • رنگدانه های مورد استفاده با جوهر تاتو بدن متفاوت می باشند و به وسیله انواع دستگاه های میکروپیگمنتیشن تنها بر سطح لایه اول پوست قرار می گیرد. در این صورت رنگدانه تا زمان ترمیم بر پوست شخص باقی می ماند که اگر ترمیمی صورت نگیرد با گذشت زمان محو می شود ، به همین جهت آرایش نیمه دائمی نامیده می شود.
 • این تاتو در واقع بر پشت پلک یا مژه ها اعمال می شود که در مدل های مختلف خط چشم نازک ، ظریف ، بلند ، کوتاه ، دنباله دار، متوسط و ضخیم استفاده شود.
 • رنگ و مدل کاشت خط چشم دائم باید برحسب سلیقه مشتری انجام می شود. اما به یاد داشته باشید که این تاتو باید به وسیله یک آرایشگرمتخصص انجام شود.
 • طرحی که قبلاً با داوطلب در خصوص آن توافق شده باید توسط بهترین متخصص خط چشم دائم طراحی شود. در واقع شروع این تکنیک با پاک کردن چشم از هر گونه چربی و مواد آرایشی می باشد. سپس برای اینکه فرد مراجعه کننده هیچ گونه دردی را طی انجام ارایش دائمی چشم تجربه نکند از بی حسی موضعی بر روی پلک استفاده می کند.

مدت ماندگاری خط چشم دائم

افراد بسیاری برای جلوگیری از کشیدن خط چشم روزانه روی به انجام خط چشم دائمی می برند. این مدل تاتو معمولا تا ۴ سال بر روی پلک می تواند ماندگار باشد. پس از این مدت امکان ترمیم و یا تغییر مدل فراهم می شود. البته در بعضی موارد مشاهده شده است که پس از یک هفته رنگ خط چشم کمرنگ می شود ، در این شرایط می توانید مجدد اقدام به ترمیم خط مژه خود نمایید.

 عوارض آرایش دائم چشم

در ساده ترین حالت ، بدن نشانه های آلرژی را به صورت موقتی نمایش می دهد. اگر در مکان های تایید شده تاتو را با تمهیدات بهداشتی انجام ندهید ، این امکان وجود دارد که در اثر زخم های تاتو ، عفونت وارد بدن شما شود. از دیگر عوارض ناشی از این نوع تاتو می توان به کهیر اشاره کرد که اگر بدن نسبت به این مورد حساسیت نشان دهد ، عوارض آن پس از ۲ تا ۳ روز از بین می رود. در صورت ادامه دار بودن این حالات ، لازم است تا پزشک مشکل را بررسی کند.

مزایای تاتوی خط چشم

اگر جز افرادی هستید که در زمینه کشیدن خط چشم مهارتی ندارید و یا زمان لازم برای این مورد را در اختیار ندارید ، می توانید آراستگی دائمی خود را به بهترین متخصص خط چشم دائم در تهران بسپارید. این پروسه می تواند بر اساس مدل ها و طرح های مختلف بر روی صورت پیاده شود و زیبایی چشم را دو برابرکند. علاوه بر این یک خط چشم دائمی می تواند نقص های احتمالی صورت و چشم را برطرف سازد.

مراقبت های بعد از تاتوی چشم

با توجه به اینکه چشم یک عضو حساس در بدن است ، پس از انجام تاتو ، لازم است یک سری مراقبت های ویژه انجام دهید تا از عوارض آن جلوگیری شود :

 • در صورتی که پلک شما پس از انجام تاتو دچار تورم شد ، می توانید برای کاهش ورم از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • بین ۷ تا ۱۰ روز پس از انجام تاتو وارد استخر و سونا نشوید زیرا ممکن است کلر موجود در آب موجب از بین رفتن خط چشم و زخم شدن مژه شود.
 • برای بهبود جای زخم تاتو پیشنهاد می شود از ویتامین A به مدت ۱ هفته استفاده نمایید.
 • تا خوب شدن اثر زخم ، از مواد آرایشی بر روی خط چشم استفاده ننمایید.
 • از خاراندن ، دستکاری پلک و موارد دیگر تا مدت زمان بهبود ناحیه ای که تحت خط چشم دائم قرار گرفته است خودداری نمایید ، در غیر این صورت ممکن است فرد به عفونت دچار شود.

چند روز بعد از تاتو خط چشم بریم حموم؟

یکی از سوالات متداولی که برای اکثر بانوان ایجاد می شود این است که چند روز بعد از تاتو خط چشم دائم می توانیم به حمام برویم؟ به طور کلی بهترین متخصص خط چشم دائم در تهران پیشنهاد می کند که  حداقل تا ۳ روز بعد از انجام این پروسه زیبایی از شستن صورت خود پرهیز کنید. این جلوگیری به این معناست که در این بازه زمانی به هیچ عنوان آب به چشم های داوطلب برخوردی نداشته باشد. بعد از این زمان  مراجعه کننده می تواند دوش بگیرد ، اما در این زمان حتی از رفتن به مکان های مرطوب مانند سونا و استخر نیز دوری کند. در صورت شنا کردن نه تنها با ورود میکروب ، متقاضی با عوارضی مانند عفونت مواجه می شود بلکه کلر موجود در آب استخر می تواند سبب رفع رنگ جوهر شود.

آیا تاتو خط چشم باعث ایجاد درد می شود؟

آیا شما خواننده عزیز قصد انجام آرایش دائم چشم را دارید ؟ اگر در خصوص وجود درد اطلاعی ندارید ، پاسخ ما به شما این است که این میزان در افراد مختلف متفاوت است. بعضی افراد این پروسه را به راحتی تحمل می کنند اما افراد دیگر به دلیل حساس بودن تحمل درد را ندارند ، به این ترتیب باید گفت جای نگرانی نیست زیرا خانم حدیث بیگی برای به صفر رساندن آستانه درد ، قبل از شروع تاتو از پماد یا کرم های بی حسی موضعی استفاده می کند.

 آبی شدن تاتو خط چشم به چه علت است ؟

تغییر رنگ و آبی شدن این تکنیک آرایش دائم به کیفیت جوهر مورد استفاده بستگی دارد. جوهر مشکی از پایه های سبز یا آبی تشکیل می شود که در ایران رنگ مشکی بیشتر استفاده می شود ، رنگدانه های مشکی در گذر زمان جذب پوست می شود اما رنگ پایه آبی و یا سبز بر پوست متقاضی باقی می ماند. در واقع باید گفت این مشکل بیشتر در زمانی که کیفیت جوهر پایین باشد اتفاق می افتد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: