بن مژه

همان طور که می دانید ، چشم افراد با آرایش زیباتر و خوش حالت تر می شود. بعضی از اشخاص ، آرایش چشم دائم را دوست دارند. چشم ها یکی از حساس ترین عضوهای بدن می باشند که تاثیر فراوانی در زیبایی افراد دارند. به همین جهت در انجام بن مژه قبل از هر تصمیمی با مفهوم ، تکنیک و روش انجام آن آشنا شوید. همچنین اول باید در خصوص مشکلات و معایب احتمالی آن اطلاعاتی کسب کرده و سپس اقدام به انجام آن کنید. بن مژه خط نازک و بسیار ظریفی است که توسط متد تاتو در میان مژه های پلک پایین و بالا کشیده می شود. به این تکنیک ، تاتوی خط مژه نیز می گویند. در این تکنیک قسمت های خالی میان مژه با استفاده از رنگ دائمی و توسط دستگاه تاتو به پوست پلک فرد ، با سلیقه و درخواست ایشان تزریق می شود. از این رو در این مقاله راهکارهایی در خصوص آرایش دائم چشم برای شما زیبا جویان با تکنیک جدیدی که به آن بن مژه می گویند و برای تقویت مژه های شماست از بهترین متخصص بن مژه در تهران سرکار خانم حدیث بیگی ارائه می دهیم.

بن مژه _ حدیث بیگی

تاتو بن مژه چیست؟

خط مژه تاتو یکی از خدمات آرایشی به صورت دائم است که در آن رنگدانه ها در میان ریشه های مژه زده می شود. این تکنیک به نقطه گذاری و قرینه سازی نیازی نداشته زیرا خط مژه نمایان است و از این رو بن مژه هم دقیقا روی همان مژه تاتو می شود. متخصص برای تاتو خط مژه از دستگاهی که دارای یک سوزن ریز می باشد استفاده می کند. این دستگاه با سرعتی بسیار بالا ، پوست را خراش داده و از این طریق رنگدانه ها به داخل آن وارد می شود. خط چشم بن مژه به قدری ظریف و نازک است که در ظاهر چشم افراد تغییر چندانی ایجاد نمی کند. اما در واقع کاری می کند که مژه های افراد تیره تر و پرتر به نظر برسند و فرد همیشه با ظاهری آراسته و چشم های خوش حالت تر مشاهده شود. در این صورت ، چشم های فرد با ایجاد خطای دید ، بسیار ضخیم تر و پرتر دیده می شود.

انواع مدل های بن مژه

این روش مدل های مختلفی دارد که با توجه به آن حالت چشم ، نوع پوست و مدل پلک نسبت به سلیقه و همچنین درخواست مشتری ، با در نظر گرفتن مدل انتخابی شخص انجام می شود. تفاوت مدل های بن مژه مختلف به حالت و شکل درخواستی مشتری بستگی دارد و در تمام این مدل ها ، رنگ تاتو با استفاده از دستگاه مخصوص و سپس سوزن ، به پوست پلک فرد تزریق می شود. باید توجه داشت که هر گونه خطا و اشتباهی می تواند در فرایند بن مژه غیر قابل جبران باشد و به همین جهت قبل از شروع کار ، نظر شما در خصوص مدل این پروسه پرسیده شود. سپس خانم حدیث بیگی توسط مداد چشم مشکی ، الگوی درخواستی فرد را بر روی پلک ها به صورت مساوی و قرینه می کشد تا مشتری از این طریق هم نتیجه نهایی کار را ببیند و هم در طول تاتو ، خطا و اشتباهی رخ ندهد.

بن مژه پلک بالا

رایج ترین و پرطرفدارترین مدل بن مژه ، روش بن مژه برای پلک بالا می باشد. در این مدل ، ضمن پر کردن جای خالی مژه ها ، فضای خالی میان آن ها را نیز با تغییر حالت کلی چشم پر می کند. در این تکنیک با ظرافت بسیار بالایی ، رنگ تاتو به پوست پلک میان مژه ها تزریق می شود و با ایجاد خطی نزدیک به ریشه مژه و نازک در پشت پلک بالا ، به تاثیر فراوانی در حالت کلی چشم می انجامد که به سختی قابل تشخیص است.

بن مژه پلک پایین

اگر جز اشخاصی هستید که در آرایش روزانه خود ، به سیاه کردن داخل چشم و پلک زیرین خود توسط مداد چشم ، سرمه یا خط چشم عادت دارید ، با روش بن مژه پایین با ماندگاری بالا می توانید از قلم به دست بودن دائم در امان باشید. در این متد رنگ تاتو به لا به لای مژه ها و قسمت زیرین پلک پایین ، به چشم ها حالت زیبایی می بخشد. ضمن اینکه اندازه و فرم چشم هایتان نیز درشت تر می شود.

بن مژه دنباله دار

یکی دیگر از مدل های بن مژه ، به صورت بالدار یا دنباله دار است که طرفداران بسیاری را در خود جای داده است. در این مدل پس از اینکه اطراف مژه ها توسط رنگ تتو بر روی پلک ، خط جذاب و ظریفی در امتداد مژه ها کشیده شد بن مژه دنباله دار به وجود می آید. این حالت باعث درشتی چشم و نیز کشیده به نظر رسیدن مژه های انتهای پلک خواهد شد.

مزایای بن مژه

تمام کارهای زیبایی آرایشی با داشتن مزایا و افزایش زیبایی فرد توسط بهترین متخصص بن مژه در تهران توانسته داوطلبان بسیاری را در خود جای دهد. این مزایا عبارتند از :

 • با اعمال این روش آرایشی دائم روی پلک ها ، دیگر نیازی به صرف وقت برای حالت بخشی به چشم ها و آرایش نمی باشد. در مدت زمانی طولانی ، چشمانی جذاب و آراسته با آرایشی فوق العاده و دائمی کار فرد آسان می شود.
 • با افزایش سن ، پوست صورت مخصوصا در نواحی پلک به افتادگی و چین و چروک دچار می شود که این مساله خط چشم کشیدن را سخت خواهد کرد. در این مواقع باید گفت بهترین گزینه برای بهبود در ظاهر چهره بن مژه است.
 • با فراهم شدن آرایشی نیمه دائم ، از به کار بردن وسایل آرایشی ، خرید وسایل آرایشی ، صرف وقت و هزینه برای خرید لوازم آرایشی ، نداشتن زمان لازم برای آرایش کردن روزانه ، نداشتن تجربه آرایش کردن ، حساسیت به وسایل آرایشی ، حفظ آرایش در استخرهای عمومی و موارد دیگر از جمله مزایای دیگر بن مژه است.

معایب احتمالی بن مژه

نکته بسیار مهم در خصوص جلوگیری از عوارض احتمالی این پروسه آرایشی ، مراجعه به مراکز معتبر تهران و انتخاب بهترین متخصص بن مژه که حاذق باشد با مشاهده نمونه کار واقعی ایشان است. به دلیل اینکه چشم یکی از حساس ترین و اصلی ترین اعضای بدن فرد به حساب می آید ، کوچکترین سهل انگاری و اهمال ممکن است عوارضی جبران ناپذیر را به دنبال داشته باشد.در صورتی که به انواع التهابات پوستی و همچنین حساسیت دچار شدید ، باید چند روز پس از ایت فرایند چشمانتان را توسط قطره های استریل چشمی شستشو دهید. بعضی از مراجعه کننده ها ، نسبت به مواد شیمیایی موجود در انواع رنگ های تاتو حساسیت دارند از این رو حتما می بایست قبل از انجام این فرایند زیبایی و برای جلوگیری از حساسیت های احتمالی بعدی ، تست حساسیت به رنگ تتو انجام دهند.

فرق میان خط چشم و بن مژه

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که با خود بگویید چه تفاوتی میان بین مژه و خط چشم دائم وجود دارد؟ در ادامه باید گفت با این تکنیک خطی ضخیم ، واضح و حالت دار دقیقا مشابه خط چشمی که روزانه بر پشت پلک کشیده می شود در سطح پوست  ایجاد می شود. اما در متد بن مژه در صورت حالت بخشیدن به چشم ها ، خطی نازک و ظریف به موازات ریشه مژه ها به روی پلک کشیده می شود که به سختی قابل تشخیص می باشد و کاملا نامحسوس است.

ماندگاری بن مژه

این فرایند آرایشی دائم توسط این روش به روی پلک چشم انجام می شود که در دسته بندی شیوه های آرایشی نیمه دائم قرار دارد. پس از دو هفته الی 20 روز با توجه به جنس و نوع رنگ به کار رفته برای بن مژه ترمیم اولیه لازم است. با توجه به جنس پوست نیز باید گفت که پوست هایی با رنگ چرب در مدت زمان کمتری به نگهداری رنگدانه انواع تاتو قادر هستند. بن مژه در حدود 3 الی 5 سال در روی پلک های داوطلب ماندگار است. بعد از گذشت چند سال ، رنگ موجود شروع به کمرنگ و کدر شدن می کند که با تمدید دوباره ، تاتو مژه را بر روی پلکتان می توانید حفظ کنید.

چگونگی انجام بن مژه بر روی پلک

با توجه به اینکه رنگ های تاتو هر کدام دارای طیف گسترده ای می باشند اما بیشترین کاربرد در انجام بن مژه مخصوصا در کشورمان ایران ، مشکی است. با توجه به اینکه انجام تتو در کنار پلک ، کاری حساس است ، حساسیت آن توسط این فرایند آرایشی دائم بالاتر می رود و به همین جهت باید به دست اشخاصی انجام شود که به اندازه کافی در این امر تخصص ، تجربه و مهارت  دارند. از این رو قرارگیری سوزن در دستگاه تاتو دارای دو قسمت است یکی برای قرار گرفتن سوزن بسیار نازک و دیگری مخزنی برای رنگ تاتو می باشد. قبل از شروع این متد ، بهترین متخصص بن مژه در تهران با استفاده از پماد بی حسی اقدام به بی حس شدن پشت پلک ها می کند سپس پس از 15 دقیقه توسط دستگاه تاتو ، رنگ مورد نظر مشتری را به پوست میان مژه ها تزریق می کند. هر سوزنی یک بار مصرف است و برای هر فردی باید تعویض شود. مدت زمان انجام این پروسه زیبایی معمولا میان 30 تا 45 دقیقه می باشد.

تاتو مژه برای چه چشم هایی مناسب تر است؟

 • اشخاصی که مژه های کم حجم و کوتاه دارند.
 • افرادی که چشم های بی حالت دارند و با انجام این روش توسط سرکار خانم حدیث بیگی به  رفع این مشکل می پردازند.
 • کسانی که به خط چشم ضخیم علاقه ای ندارند و می خواهند در ظاهر خویش تنها تغییر کوچکی ایجاد کنند.
 • افرادی که می خواهند همیشه جذاب باشند اما به آرایش کردن تمایلی ندارند.

بن مژه برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

افرادی که چشم های حساس دارند ، خانم های باردار ، اشخاصی که از عفونت و مشکلات چشمی رنج می برند و یا به طور مداوم در معرض نور و اشعه شدید آفتاب هستند ، به انجام بن مژه قادر نمی باشند.

قیمت بن مژه در سال 1402

معمولا یکی از دغدغه های افراد قبل از اینکه تحت انجام آرایش دائم با متخصص بن مژه در تهران قرار می گیرند پرسش در خصوص آگاهی از هزینه این فرایند است. در واقع این شیوه آرایشی دائم  مژه یکی از رایج ترین فرایندهایی است که معمولاً بانوان برای جذابیت بیشتر چشم هایشان انجام می دهند. در واقع باید گفت که این تکنیک ، از به روزترین و متداول ترین نوع آرایش دائم در کلینیک ها و مراکز زیبایی به شمار می آید که داوطلبان زیادی را در مدت زمانی اندک در خود جای داده است. اغلب مردم خصوصا بانوان با اهمیت دادن به زیبایی چهره شان ، عموما از کم پشتی مژه های طبیعی خود رضایت ندارند. میکروبلیدینگ نیز یکی از متدهایی است که برای افزایش مژه ها با تزریق رنگ در لابه لای آن ها طبق نظر و سلیقه مراجعه کننده طراحی شده است. هزینه این روش پرطرفدار به موارد زیادی بستگی دارد که در ادامه به طور کامل به آن می پردازیم. به طور کلی باید به این نکته توجه کنید که در بازار رقابتی امروز اگر تکنسینی قیمت اعمال این پروسه زیبایی اش پایین تر و دیگری مبلغ بیشتری را دریافت کرد ، به این دلیل نیست که قیمت پایین دلیل بر بی تجربگی ایشان باشد. از این رو شما باید با مشاهده نمونه کارهای متفاوت ایشان از صحت و درستی کار رضایت کامل را کسب کنید. مواردی که توسط آن ، قیمت بن مژه برای هر فردی محاسبه می شود عبارت است از :

مهمترین موردی که برای قبل از انجام هر فرایند زیبایی مهم است آگاهی کامل از مهارت فردی که به صورت حرفه ای اقدام به انجام میکروبلیدینگ می کند.

 • کیفیت کار متخصص
 •  استفاده از تجهیزات مدرن و برند
 •  نوع و کیفیت رنگ هایی که برای تزریق به پوست در این فرایند استفاده می شود.
 • مکان جغرافیایی آرایشگاه یا مرکز زیبایی
 • ضمانت انجام کار طبق سلیقه مشتری
 • سابقه کار بالای آرایشگر

از این رو با مراجعه به سالن زیبایی خانم حدیث بیگی یهترین متخصص فیروز ابرو در تهران و مشاوره و مشاهده نمونه کارهای ایشان از هزینه این روش آرایش دائم اطلاع حاصل کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: